Audacity yıllardır en çok kullanılan ücretsiz ses düzenleme uygulaması oldu, ancak son gizlilik politikası değişiklikleri (haklı olarak) birçok insanı çok veri toplama maddeleri içeriyor. Audacity'nin tek sorunu bu da değil elbette. Kullanımı çok kolay değil ve karmaşık arayüzü başka alternatiflere yönelmeye neden olabiliyor. Audacity alternatifi olabilecek, en azından ses düzenleme görevlerinizi de yerine getirebilecek 6 seçenekten oluşan bir liste hazırladık. Hangisini seçeceğiniz sizin beğeninize kalmış.

1- Dark Audacity

Audacity'den memnunsanız, ancak gizlilik politikasından memnun değilseniz, Dark Audacity'den başkasına bakmayın. Dark Audacity, daha az araç çubuğu ve yeniden düzenlenmiş menülerle basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüzü sunar. Bu büyük bir zorluk teşkil etmese de Dark Audacity'nin Mayıs 2019'dan beri güncellenmediğini ve Mac'te mevcut olmadığını bilmelisiniz.

Fiyat: Ücretsiz Platformlar: Windows

Edge'den yeni video özelliği! 4 Dilde eş zamanlı çeviri desteği... Edge'den yeni video özelliği! 4 Dilde eş zamanlı çeviri desteği...

2- Ocenaudio

Audacity gibi, Ocenaudio da Windows ve Mac için ücretsiz bir ses düzenleme uygulaması. Yüksek çözünürlüklü FLAC dosyaları da dahil olmak üzere çok çeşitli ses formatlarını destekler. (Ocenaudio kullanılarak ses dosyalarında yapılan düzenlemelerin geri alınamayacağını unutmayın, bu nedenle önemli verileri kaybetmemek için orijinal kayıtların yedeğini aldığınızdan emin olun.) Bu uygulama, gürültü azaltma efektleri uygulamanıza izin veren eklentileri destekler. Ocenaudio'nun farklı olduğu nokta, Audacity'den çok daha kullanıcı dostu olan kullanıcı arayüzü ve daha büyük ses dosyalarını sorunsuz bir şekilde işleme yeteneğidir.

Fiyat: Ücretsiz Platformlar: Windows, Mac, Linux

3- Wavosaur

Wavosaur , çok kanallı ses dosyalarını işleyebilen Audacity'ye ücretsiz bir alternatiftir. Öncelikle .mp3 ve .wav ses dosyalarıyla çalışıyorsanız bu ideal bir seçimdir. Müzik döngüleri oluşturmak için ses kliplerini birleştirmek gibi temel işlemleri gerçekleştirebilirsiniz ve hatta toplu dönüştürme dosyaları gibi biraz gelişmiş görevleri bile yerine getirir. Wavosaur'un büyük bir avantajı, bir yükleyiciye sahip olmamasıdır, bu nedenle uygulamayı indirip çalıştırabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz Platformlar: Windows

4- Reaper

Reaper , birçok üçüncü taraf eklentisini işleyebilen çok kanallı bir ses kayıt ve düzenleme uygulamasıdır. Uygulamanın kullanımı nispeten kolaydır ve yüzlerce parçaya sahip büyük ses projeleriyle iyi çalışır. Bu uygulama birçok ses biçimini destekler, böylece neredeyse tüm ana ses biçimlerini düzenleme için içe aktarabilir ve bu dosyaları istediğiniz herhangi bir biçime aktarabilirsiniz. Ayrıca ses efektleri oluşturmanıza da olanak tanır. Reaper'ın hiçbir sınırlama olmaksızın 60 günlük ücretsiz deneme süresi vardır, böylece uygulamayı kullanabilir ve sizin için uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Beğenirseniz, 60 dolara bir lisans satın alabilirsiniz.

Ücretsiz deneme: Evet Fiyat: 60 $ Platformlar: Windows

5- Adobe Audition

Adobe Audition , belki de en popüler ses düzenleme uygulamasıdır. Premiere Pro ve Photoshop gibi diğer Adobe araçlarına aşinaysanız, araçlar ve diğer UI öğeleri benzer bir tasarım dili izlediğinden Audition'ı kullanmaya başlamanın oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Audition, sesi hem kaydetmek hem de düzenlemek için kullanılabilse de, yoğun, çok parçalı müzik oturumlarını karıştırırken veya birden fazla konukla uzun podcast'leri düzenlerken en iyisidir. Audition, arka plan gürültüsünü ortadan kaldırmayı, rahatsızlıkları gidermeyi ve müzik veya ses efektleri eklemeyi kolaylaştırır. Podcast editörleri, biraz zaman ve emek tasarrufu sağlayan Audition'ın kendisinden bölümler ve albüm resmi ekleyebilecek. Audition yalnızca abonelik olarak mevcuttur, ancak ses dosyalarını düzenli olarak düzenlerseniz, fiyatına değer.

Ücretsiz deneme: Evet Fiyat: Aylık 21 $ Platformlar: Windows, Mac

6- Amadeus Pro

Mac için harika bir çok kanallı ses düzenleyici istiyorsanız ancak abonelik almak istemiyorsanız Amadeus Pro tam size göre olabilir. Kalitelerinden ödün vermeden ses dosyalarınızı düzenlemenize izin verir. En iyi özelliği, birden çok ses dosyasını tek seferde dönüştürmenize ve hatta aynı anda birden çok ses efekti uygulamanıza olanak tanıyan bir toplu işlemcidir. Bu, düzenlemede size çok zaman kazandırabilir; bu, bu uygulamayı kullanmaya devam ettikçe daha çok takdir edeceğiniz bir şeydir.

Ücretsiz deneme: Evet Fiyat: 60 $ Platformlar: Mac

Editör: Megabayt Haber