Assassin’s Creed serisinin sıradaki oyunu Assassin’s Creed Mirage'ın bu yıl içerisinde çıkış yapacağını biliyorduk Fakat bugün bir GameStop çalışanı olduğunu iddia eden bir Reddit kullanıcısı, Assassin’s Creed Mirage'ın çıkış tarihine dair oldukça sağlam bir delil paylaştı.

Assassin’s Creed Mirage çıkış tarihi

Sızdırılan görüntüye göre Assassin’s Creed Mirage'ın Ağustos 2023'te çıkış yapacağını görüyoruz. Paylaşılan fotoğrafta Street Fighter 6, Diablo IV, Final Fantasy XVI, Pikmin 4, Hogwarts Legacy (Switch versiyonu), Madden NFL 24, Armored Core VI gibi oyunların çıkış tarihleri ve pazarlama bilgileri de yer alıyor. Listeye Assasin's Creed Mirage'ın dahil dedilmesiyle de bu çıkış tarihini öğrenmiş oluyoruz.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

assasins-Creed Mirage'ın çıkış tarihi

Aralık 2022'de gazeteci Tom Henderson da Assasin's Creed Mirage'ın çıkış tarihini Ağustos 2023 olarak göstermiş fakat gecikmeler yaşanabileceğini de eklemişti.

İlk başta Assassin's Creed Valhalla için bir genişleme paketi olarak hazılanan fakat sonra bağımsız bir oyun olarak çıkarılmaya karar verilen Assassin's Creed Mirage, Valhalla'dan birkaç yıl öncesini konu alacak. Bu oyunda Basim İbn İshak karakterini oynayacağız.

Editör: Burak Karahan