GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Fortnite, yıllar önce Apple ve Google'ın mobil uygulama mağazalarından kaldırılmış olsa da, Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now isimleri sayesinde telefon veya tablet üzerinde oynamanın hala bazı yolları bulunuyor. Bugünden itibaren Fortnite, başka bir bulut oyun hizmetinde de artık mevcut olacak. En son Star Wars geçişi için tam zamanında Amazon Luna'ya düştü.

Fortnite, Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now üzerinden ücretsiz olarak edinilebilir, ancak Amazon Luna'da oynamak için ödeme yapmanız gerekecek. Amazon Prime veya Luna+ aboneliğiniz önceden varsa veya satın alırsanız oyuna erişebilirsiniz. 

fortnite (1)

Fortnite oynamak için hangi bulut oyun hizmetini kullanırsanız kullanın, bir Epic Games hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Diğer platformlarda kilidini açtığınız tüm kozmetiklere de her zaman olduğu gibi erişebileceksiniz. PC'nizden veya konsolunuzdan uzaktayken de savaş kartınızın seviyesini yükseltebileceksiniz.

Amazon cihazları ve hizmetleri başkan yardımcısı Daniel Rausch yaptığı açıklamada, "Fortnite, ABD'deki Luna müşterilerinin en çok talep ettiği oyun oldu ve bu oyunu hizmete getirmekten heyecan duyuyoruz" diyerek Fortnite'ı platformunda duyurmuş oldu. Amazon, Engadget'e Fortnite'ın Kanada, Almanya ve Birleşik Krallık'taki Luna'da hizmetin yakın zamanda bu ülkelerde açılmasının ardından kullanılabileceğini doğruladı.

Editör: Enes Sapmaz