Apple tedarikçisi Cirrus Logic şirketinin ortaya çıkan bir mektubunda sonbaharda ortaya çıkması beklenen yeni bir üründe henüz bir değişiklik söz konusu olmadığını belirtti.

iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Cirrus, iPhone'un bir avuç bileşen üretmesiyle tanınır. Apple, şirketin en büyük müşterisi ve 2022'deki gelirinin yüzde 79'unu oluşturuyor. Kasım ayında Cirrus, yatırımcılara ve analistlere yeni bir yüksek performanslı karma sinyal (HPMS) bileşeni üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu yeni fiziksel düğmenin 2023'te akıllı telefonlara geleceğini söylendi. Ancak bu hafta Cirrus, ürünün geleceğine ilişkin zaman sınırlaması olduğunu söyledi.

iphone-4

iPhone 15 Pro'nun bir dizi katı hal düğmesi içereceğini öne süren yeni raporlarda, geçen sonbaharda şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonundaki fiziksel ses ve güç düğmelerini dokunmaya duyarlı düğmelerle değiştirmeyi planladığı belirtildi. 

Apple analisti Ming-Chi Kuo'dan gelen yeni bilgilendirmede, seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar nedeniyle planlarını değiştirmeye karar verildiğini söyledi. 

Editör: Enes Sapmaz