iOS işletim sistemli cihazlarda herhangi bir platforma tek tuşla giriş yapmayı mümkün kılan benzer bir özellik Android akıllı telefonlara geliyor. Dashlane'nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'Geçiş Anahtarları' özelliğinin yakın zamanda Android cihazlara geleceğini duyurdu.

Google Chrome'dan güvenlik sorunlarına yaratıcı çözüm: V8 Sandbox Google Chrome'dan güvenlik sorunlarına yaratıcı çözüm: V8 Sandbox

android giriş-1

Geçiş Anahtarları, Android'e bu yılın ortalarında veya sonlarında gelmesi bekleniyor. Ayrıca belirtmeden geçmemek gerekir ki, Geçiş Anahtarları özelliği, tek bir tuş sayesinde kaydedilen şifreler sayesinde giriş yapmayı sağlasa da güvenlik açısından kullanıcılara tam bir koruma sağlamıyor. Eğer bir akıllı telefonun bir başkası tarafından ele geçirilmesi durumunda bu fonksiyon aracılığı ile kayıtlı hesaplara erşim sağlanabilir ve kişisel bir veri sızıntısı durumuna yol açabilir.

Bu özelliğin yanı sıra tüm platformlar için İki Faktörlü Doğrulama kaynakları eklemek ve güçlü şifreler kullanmak güvenliğinizi en düzeyini en üste çıkaracaktır.

Editör: Enes Sapmaz