Alan Wake II'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ekim, oyun lansmanları için harika bir ay ve bu tarih değişikliğinin herkesin en sevdiği oyunların keyfini çıkarması için daha fazla alan sağlamasını umuyoruz" denildi. Oyunseverler, bu ek süre sayesinde oyunun daha da cilalanacağını ve daha mükemmel bir deneyim sunacağını umuyor.

Homeworld 3'ten üzücü haber! Homeworld 3'ten üzücü haber!

Oyunun 27 Ekim'de çıkacak olması, aynı dönemde piyasaya sürülecek diğer büyük oyunlardan biraz daha fazla mesafe sağlayacak. Cadılar Bayramı'na da yaklaşan bu tarih, Alan Wake II'nin korku temalı oynanışıyla uyumlu bir atmosfer sunacak gibi görünüyor.

Alan Wake

Oyunseverler ayrıca, önümüzdeki Salı günü düzenlenecek Gamescom'un Opening Night Live etkinliğinde daha fazla bilgi edinme fırsatı bulacaklar. Alan Wake II'nin geliştirici ekibi, etkinlikte oyunun yeni detaylarını paylaşacak ve herkesin merakla beklediği romancının Dark Place'deki maceralarını gösterecek.

Alan Wake II'nin çıkışı, Ekim ayının yoğun oyun takvimine renk katacak gibi görünüyor. Oyuncular, aynı dönemde çıkacak diğer önemli oyunlar arasında Super Mario Bros. Wonder, Marvel's Spider-Man 2, Metal Gear Solid: Master Collection ve Karanlıkta Yalnız filmi gibi başlıkları bulacaklar.

Ekim ayı aynı zamanda Forza Motorsport, Lords of the Fallen ve Cities Skylines II gibi oyunların da piyasaya sürüleceği bir dönem olacak. Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage'i için 5 Ekim'de planlanan çıkış tarihi de bir hafta ileri alınarak erteledi. Batman: Arkham Trilogy ise 13 Ekim'de Nintendo Switch'e gelecek.

Editör: Enes Sapmaz