Activision, bu son derece detaylı ve heyecan verici oyunla, Call of Duty hayranlarına unutulmaz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. İşte  Call of Duty: Modern Warfare III hakkında paylaşılan ilk bilgiler ve ayrıntılar...

call of duty mw 3 (2)

Call of Duty: Modern Warfare III, serinin Zombies modunu sevenleri büyüleyici bir deneyimle karşılayacak. Activision, bugüne kadar yapılmış en büyük Zombi haritasını vaat ediyor. Oyuncular, takım arkadaşlarıyla birlikte büyük zombi ordularıyla mücadele edecek ve hayatta kalmaya çalışacaklar. Bu modun yanı sıra, çeşitli görevler ve sırlarla dolu açık dünya PvE deneyimi sunacak.

Modern Warfare 2 Haritaları Modernize Edildi

Modern Warfare III, serinin en yüksek noktalarından birine saygı duruşunda bulunuyor. Orijinal Modern Warfare 2'nin 2009 sürümünde bulunan 16 çok oyunculu harita, oyuna başlangıçta dahil olacak. Terminal, Highrise gibi klasik haritalar modern oynanış özellikleri ve modlarla güncellendi. Ayrıca, gelecek sezonlarda 12'den fazla yeni altıya karşı altı harita oyuna eklenecek.

Yenilikçi Hareket Mekanikleri ve Oynanış

Oyun, oyunculara yeni hareket mekanikleri sunuyor. Tac-Stance gibi taktik yakın mesafe dövüş hareketleri eklenerek oynanış daha zengin ve taktiksel hale getiriliyor. Oyunun mekanikleri, nişangahların daha hızlı indirilmesi gibi iyileştirmelerle destekleniyor. Ayrıca, yeni bir sessiz hareket olan "Covert Sneakers" oyuncuların avantajlarını artırıyor.

Modern Savaş Hikayesi ve Çeşitli Görevler

Call of Duty: Modern Warfare III, geçen yılın oyununun doğrudan devamı niteliğinde bir kampanya sunuyor. Hikaye, Task Force 141'in aşırı milliyetçi kötü adam Vladmir Makarov'u alt etme çabalarını takip ediyor. Yeni görev türü "Açık Savaş," oyunculara görevleri farklı yollarla tamamlama esnekliği sunuyor. Oyuncular, tercih ettikleri oyun tarzına uygun olarak seviyeleri tamamlayabilecekler.

call of duty mw 3 (1)

Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu! Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu!

Gelişmiş Çok Oyunculu Deneyim

Modern Warfare III, oyuncuların kilidi açılan öğelerini önceki oyunlardan taşıma imkanı sunuyor. Oyuncular, silahlar ve operatörler gibi öğeleri Modern Warfare II'den Modern Warfare III'e aktarabilecekler. Oyun ayrıca klasik kırmızı nokta mini haritasını geri getiriyor ve harita oylama sistemi ile oyuncuların deneyimini şekillendirmelerine olanak tanıyor.

Çıkış Tarihi ve Ön Sipariş

Call of Duty: Modern Warfare III, 10 Kasım'da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformlarında (Steam ve Battle.net aracılığıyla) çıkacak. Ön sipariş veren oyuncular, erken erişim hakkı kazanacak ve kampanyayı oyunun resmi çıkış tarihinden bir hafta öncesine kadar oynayabilecekler.

Editör: Enes Sapmaz