Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu sözcüsü, Activision anlaşmaya varmadığı takdirde, ajansın Blizzard Entertainment'ın çalışanlarını da içeren toplu bir şirkete karşı şikayet açacağını söyledi.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Taciz olaylarıyla geçen senelerde gündemden düşmeyen Activision Blizzard, son olarak ise, sendikadaki bir dizi yasadışı çalışma uygulamasıyla suçlandı. Blizzard çalışanları, şirkette toplumsal cinsiyet eşitliği eksikliği olduğunu söyledikleri şeyi protesto etmek için geçen yıl bir grev düzenlemişlerdi. Activision ise bu grev sırasında işçileri gözetlemek için güvenlik personelini kullandığı iddiaları ortaya atıldı. Bununla kalmayan Blizzard, şirketin çalışanların sık sık çalışma koşullarını tartıştığı dahili Slack kanallarını kapatmakla tehdit ederek yasaları çiğnediği söylendi.

activision blizzard (1)

Bir Activision sözcüsü yaptığı açıklamada, şirketin bu kararlarının "toksik işyeri davranışınlarına" önlemeye yönelik atılımlar olduğunu söyledi.

Editör: Enes Sapmaz