Hayatta kalma oyununun resmi sitesinde yapılan bir paylaşıma göre Ark 2, 2024 yılının sonlarına doğru ertelendi. Ark: Survival Evolved'ın ikinci oyunu için belirli bir tarih Studio Wildcard tarafından hiçbir zaman duyurulmamış olsa da, oyunun çıkışı bu yıl için planlanmıştı.

ark (1)

Ark 2 için paylaşılan gönderide, "Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, devam oyununun lansmanını 2024'ün sonuna kadar ertelemeye karar verdik, o zaman Xbox, Game Pass ve Windows dağıtım platformlarında özel olarak piyasaya sürülecek. Nihai ürünün iyileştirilmesi ve ekibin iyiliği için ARK 2'yi ertelemek için çok düşündük. Bu haber birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak, biz de öyle hissediyoruz, ancak bu ağır kararın doğru olduğuna eminiz." dendi.

Pananormal Activity filmi oyun oluyor! Pananormal Activity filmi oyun oluyor!

ark (2)

Gecikmenin nedeni ise, oldukça yeni olan Unreal Engine 5'i kullanmanın zorluklarını ve oyunun tasarımıyla ilgili bazı sorunlar olduğu belirtiliyor.

"Ayrıca Ark 2'nin orijinal oyundan bazı oldukça önemli tasarım değişikliklerine sahip olduğunun farkındayız, bu da onu herkes için çekici kılmayabilir, bu nedenle, hayranların yıllarca bildikleri Ark'ın keyfini çıkarmaya devam edebilmelerini sağlamak için oyunculara orijinal deneyimin tamamen yeni nesil bir versiyonunu sunmanın gerekli olduğunu düşünüyoruz."

ark (3)

Editör: Enes Sapmaz