Artık 720p ve 1080p videoların bile devri yavaş yavaş bitiyor. Standart çözünürlüklü videolardan 4K çağına geçiş yapıyorum ve dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube'da da birçok 4K çözünürlükte içerik mevcut. Ancak bir YouTube Premium sahibi değilseniz, YouTube videolarını çevrimdışı olarak izleyemezsiniz. Youtube Premimum üyeleri, telefonlarında internete bağlı değilken oynatmak için video ve müzik kaydedebiliyor. Yine de bu bile en fazla 1080p çözünürlük destekliyor. YouTube içerik oluşturucuları, yükledikleri videoların MP4 sürümlerini indirebilir, ancak yalnızca maksimum 720p çözünürlükte.

4K YouTube videoları nasıl indirilir? 4K videoları bilgisayara indirme!

Peki bu 4K YouTube videolarını çevrimdışıyken izlememize engel mi? Hayır... 4K ve 8K dahil olmak üzere YouTube videolarını mümkün olan en yüksek çözünürlükte tam olarak indirmenize izin veren birkaç üçüncü parti uygulama mevcut. Bu uygulamalar ile 4K ve 8K da dahil istediğimiz YouTube videolarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.  Bunlardan sizin için önereceğimiz ve en güvenilir olanı ise 4K Video Downloader 

4K ve 8K YouTube videoları nasıl indirilir?

Windows, Mac ve Linux için indirmesi ücretsiz olan 4K Video Downloader, virüs içermiyor. Tüm sürümler, videoları 8K çözünürlüğe kadar indirebilir (elbette videonun doğal çözünürlüğüne bağlı olarak) ve altyazılı videolar için altyazıları çıkarabilir. İndirmek için tam çalma listelerini bile sıralayabilirsiniz.

Bununla birlikte, ücretsiz sürümün bilinmesi gereken birkaç sınırlaması var. Günde toplam yalnızca 30 video , aynı kanaldan günde yalnızca beş video ve oynatma listesi başına yalnızca 10 video indirebilirsiniz . Ayrıca reklam destekli. Reklamlar engelleyici değil, ancak uygulamadaki diğer ürünler için sürekli afişler göreceksiniz. Premium kullanıcılar, sınırsız günlük indirme ile reklamsız uygulamanın kilidini açar ve ayda 15 ABD doları karşılığında aynı anda üç video indirebilir. Ayrıca, aynı anda indirme sınırını yediye çıkaran ve işletmeler için özel olarak tasarlanmış birkaç başka özellik ekleyen 45 $/aylık bir “Pro” sürümü de mevcut. Ancak bizden size tavsiye uygulamanın ücretsiz sürümüyle yola devam etmeniz. Çünkü sunduğu özellikler gayet yeterli.

4K Video Downloader ile YouTube videoları nasıl indirilir

1- Öncelikle 4K Video Downloader'ı bilgisayarınıza indirip kurun.

2- YouTube'u bir tarayıcıda açın.

3- İndirmek istediğiniz videoyu bulun.

ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür? ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nasıl çözülür?

4- Videonun bağlantısını URL çubuğundan veya video oynatıcı kontrollerindeki "Paylaş" düğmesinden kopyalayın .

5- 4K Video Downloader'ı açın ve “Bağlantıyı Yapıştır”a(Paste Link) tıklayın.

6- Uygulama, videonun verilerini ayrıştırır. Bu genellikle yalnızca birkaç saniye sürer, ancak videonun boyutuna bağlı olarak daha uzun sürebilir.

7- İlk açılır kutudan “Video İndir” i seçin . Videodan yalnızca sesi indirmek için “Sesi çıkar” ı da seçebilirsiniz .

8- İstediğiniz video biçimini ve kalitesini seçin (mevcut video kalitesi seçenekleri, videonun doğal çözünürlüğüne bağlıdır).

9- İsterseniz altyazıları seçmek için "Altyazıları İndir" açılır kutusunu kullanın.

10- "İndir" i tıklayın .

11- İndirmenin tamamlanmasını bekleyin. 6. adımdaki veri ayrıştırma gibi, indirme süresi de videonun boyutuna ve internet hızınıza göre değişir. Çoğu 1080p videonun indirilmesi (uzunluğa bağlı olarak) yalnızca birkaç dakika sürer, ancak 4K videolar 30 dakika veya daha uzun sürebilir. Video indirildikten sonra, izlemek için indirme geçmişinden videoya tıklayabilirsiniz. Dosyanın kendisini bulmak ve taşımak istiyorsanız, 4K Video Downloader'ın indirme klasörü varsayılan olarak Bu Bilgisayar > Videolar'da bulunur .

Peki YouTube videolarını indirmek yasal mı?

YouTube, birinin video indirip indirmediğini kesin olarak söyleyemese de, bunu yapmak teknik olarak YouTube'un hizmet şartlarına aykırıdır. Ancak yalnızca özel olarak izlemek için çevrimdışı bir yedekleme yapıyorsanız, muhtemelen başınız belaya girmez. YouTube ve Google, YouTube indirici uygulamalarını ve web sitelerini henüz engellemedi ve uygulamaların kullanıcılarına karşı hiçbir zaman yasal işlem yapma tehdidinde bulunmadı. Çoğu YouTube içeriği, Standart YouTube Lisansı kapsamında yüklenir; bu, videonun yalnızca web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla YouTube'da görüntülenmesine izin verildiği anlamına gelir. Yükleyicinin izni olmadan YouTube içeriğinin büyük çoğunluğunu indirmenize, yeniden yüklemenize veya yeniden yayınlamanıza izin verilmez . Bu, YouTube'daki içeriğin büyük çoğunluğu için geçerlidir. Ancak, başka birinin yüklemesi için kısa bir klibi kendi videonuz için çekim olarak kullanmak, adil kullanım kapsamına girebilir. Önce izin istemek ve en azından onlara tam kredi vermek en iyisidir . Bununla birlikte, orijinal içerik oluşturucu yasal olarak sizden videoyu kaldırmanızı isteyebilir. Son olarak, YouTube'da bir dizi premium içerik bulunmaktadır. Müzik, film ve hatta YouTube Premium içeriği gibi satın almadığınız telif hakkıyla korunan ücretli materyalleri indirmek yasa dışıdır ve bu içeriği yeniden yüklemek veya yayınlamak son derece yasa dışıdır. Aslında, bu videoların çoğu, ilk etapta üçüncü taraf uygulamalar tarafından indirilemez. Sonuç olarak, YouTube videolarını özel sadece kendiniz izleyecekseniz bile teknik olarak kurallara aykırı ancak eğer bir yere tekrar yüklemeyecekseniz ya da paylaşmayacaksanız sorun yaşamazsınız.

Editör: Megabayt Haber