YouTube, favori kanallarınızdan anında satın almayı çok daha kolay hale getirecek yeni özelliğini duyurdu. Dev video izleme platformu, artık içerik oluşturucuların Shopify mağazasını bağlamasına ve entegre etmesine izin vererek ürünlerin alışveriş işlemlerini çok kolay hale getiriyor. YouTube'un sunduğu yeni özellikle ürünün stokta olup olmadığını takip edebileceksiniz ve bir YouTuber'ın hayran ürünlerini kontrol edip satın alabilmek için bir video bırakmanız gerekmeyecek. Eğer beğendiğiniz bir kapüşonlu ya da tişört varsa, gördükten hemen sonra sipariş vererek satın alabileceksiniz.

shopify youtube entegresi yeni özellik  (3)

Shopify özelliğini kullanmak için gereken koşullar neler?

Uygun içerik oluşturucuların gelişmiş alışveriş özelliklerini takip edebileceksiniz. YouTube içerik oluşturucularının bu yeni Shopify özelliğini kullanmak için: En az 10.000 aboneye (veya resmi bir sanatçı kanalına), para kazanma özelliğine, çocuk olmayan içeriğe odaklanmaya ve büyük ölçüde kusursuz bir politika ihlali kaydına sahip olmanız gerekiyor. 

shopify youtube entegresi yeni özellik  (1)

YouTube'dan yeni rekor! O hizmeti milyonlarca kullanıcı satın aldı! YouTube'dan yeni rekor! O hizmeti milyonlarca kullanıcı satın aldı!

YouTube, Shopify alışverişlerinde kesinti olmayacağını söyledi

YouTube, Engadget'a verdiği bir röportajda Shopify bağlantılı satışlardan bir vergi kesintisi yaşanmayacağını söyledi. Buna rağmen şirket, kesintisiz deneyimin insanlara video sayfalarından alışveriş yapmaya teşvik edeceğini açıkça umuyor. Bu da, içerik oluşturucularına bir vitrini paylaşabilecekleri ve satışlarını artırabilecekleri yeterince büyük bir kitle oluşturmaya teşvik edebilir. Aynı zamanda yeni Shopify entegresi, YouTube'un Instagram'dan ve sosyal medya gönderileri aracılığıyla alışveriş yapmanıza yardımcı olan diğer kişilerden gelen rekabeti engellemeye de yardımcı olabilir.

Haberimizde bahsi geçen bu yeni özelliği buradan inceleyebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz