Bugün basına yansıyan ve büyük ses getiren 'Yemek Kartları market alışverişlerinde kullanılamayacak' iddiası sonrası Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade'den bu haberin aksi yönüde bir açıklama geldi. 

Hürriyet yazarlarından Noyan Doğan'ın paylaştığı habere göre yemek kartlarının market alışverişlerinde kullanımı, 1 Aralık’tan itibaren yürürlüğe giren düzenlemeyle artık yapılamayacaktı. Doğan'ın yazısında SGK tarafından yapılan açıklama kaynak alınmıştı. Fakat son olarak konuyla ilgili konuşan Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade,  “Yemek kartlarında değişen bir şey yok.” dedi.

İşte Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade'nin yaptığı açıklama:

“Yemek kartlarında değişen bir şey yok. Yemek kartlarının restoran ve marketlerde yemek ve tüketime hazır gıda dışında kullanılmasının vergi istisnasına konu olmaması hususu, 2008 yılında yayınlanan ve halen yürürlükte olan 382 sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde düzenlenmiştir. Bu kapsamda 1 Aralık 2022 itibarıyla çalışanlara verilen yemek ücreti konusundaki yeni mevzuat, yürürlükteki mevzuattan farklı bir düzenleme getirmemektedir.”

Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir

Aşağıdaki haberimizden detayları görebilirsiniz:

Çalışanlara kötü haber: Yemek kartları artık market alışverişinde kullanılmayacak Çalışanlara kötü haber: Yemek kartları artık market alışverişinde kullanılmayacak

Editör: Burak Karahan