Stability AI, Stable Diffusion'ın görüntü oluşturma teknolojisini açık kaynaklı 3 boyutlu araçlara getiren Stability for Blender adlı yapay zeka aracını tanıttı. Stability for Blender ile ister bir metin açıklaması, ister iseniz bir görüntü vasıtasıyla yapay zeka tarafından oluşturulan modeller, efektler ve animasyonlar oluşturabileceksiniz. 

yapay zeka blender (2)

Stability for Blender, bir programlama arayüzü anahtarı ve internet bağlantısı gerektirir, ancak kullanımının tamamen ücretsiz olan bu özelliğin, herhangi bir yazılım bağımlılığına veya özel bir GPU gerektirmeyeceğini belirtelim. Hatta bu yapay zeka aracı, donanımı çok ileri seviye olmayan bir dizüstü bilgisayarlarda işlem gücü gerektiren doku veya modelleri kolaylıkla oluşturabiliyor.

Google'ın yapay zekasından yeni iklim değişikliği aracı! Google'ın yapay zekasından yeni iklim değişikliği aracı!

Teorik olarak zamandan ve paradan tasarruf sağlayan Stability for Blender, çalışmaları ve basit işlemleri daha da kolaylaştırarak gerekli görevlerin yerine getirilmesine oldukça yardımcı olabilir.

Stability, paylaştığı ilk bilgilerde yeni yapay zeka aracının 'özel içerikler oluşturmaya da yardımcı olabileceğini' belirtti. Bahsi geçen 3 boyutlu yapay zeka aracına buradan ulaşabilirsiniz.