Bu yeni özellikle ilgili bazı sınırlamalar bulunuyor. Bir videoyu indirebilmek için içerik oluşturucunun içeriğinin indirilmeye izin vermesi gerekiyor. Yani platformdaki tüm videolar indirilemez. Bu, popüler içerik oluşturucularının, örneğin Engadget gibi, indirilemeyeceği anlamına geliyor.

Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik! Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik!

Web sitesinden videoları kaydetme yeteneği yalnızca doğrulanmış kullanıcılara, yani çoğunlukla Blue aboneliği için ödeme yapan kişilere özgüdür. Doğrulanmış kullanıcılar, videonun tam ekran modunda olduğu sırada ekranın sağ üst köşesinde bulunan elipsis (...) menüsünü tıklayarak indirme işlemini başlatabilirler. Elon Musk ayrıca X'in yakın gelecekte, mobil cihazlarda videoları basitçe ekranda dokunarak ve basılı tutarak indirme olanağı sağlayacağını açıkladı.

Bu özellik öncesinde, kullanıcılar videoları kaydetmek için üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalara başvurmak zorundaydı. Ücretsiz kullanıcılar, X'den içerik indirmek istiyorlarsa hala bu araçlara güvenmek zorunda kalacaklar, çünkü şirket, ücretsiz kullanıcılarına sınırlamalar getirirken, ödeme yapmayan üyeleri için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. X, spam sorunlarına çözüm bulmak amacıyla doğrudan iletiler gönderme sayısını sınırlamış ve doğrulanmamış kullanıcıların günde görebileceği gönderi sayısını 600 ile sınırlamıştı.

Öte yandan, X doğrulanmış kullanıcılara çeşitli ayrıcalıklar sunuyor. Bu ayrıcalıklar arasında 25.000 karaktere kadar yazı gönderme ve üç saatlik videolar paylaşma olanağı bulunuyor. Ayrıca, Blue aboneleri artık premium üyeliklerini açıklamak istemeyenler için mavi onay işaretlerini gizleme seçeneğine sahiptir.

Editör: Enes Sapmaz