X mühendisi @enriquebrgn, "X'te sesli ve görüntülü aramalar bugün Android kullanıcıları için yavaşça kullanıma sunuluyor! Uygulamanızı güncelleyin ve annenizi arayın" mesajıyla duyuruda bulundu.

Bu yenilik, X CEO'su Linda Yaccarino'nun ve sahibi Elon Musk'ın, platformu "her şey" uygulamasına dönüştürme planının bir parçası olarak video sohbetini geçen Ağustos ayında duyurmasının bir devamı niteliğinde. Ancak, bu premium özellikler genellikle sadece premium abonelere sunuluyor. Ayda 8 dolar veya yılda 84 dolar ödeyen herhangi bir kullanıcı, sesli ve görüntülü aramalar gibi özelliklere erişebilir.

x-3

WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

X kullanıcıları, WhatsApp, Zoom ve Teams gibi platformların sunduğu hizmetler yeterliyse, X üzerinde çağrıları kapatma seçeneğine sahiptir. Ayarlara girip gizlilik ve güvenlik seçeneğini tıklayarak, doğrudan iletiler kısmından sesli ve görüntülü aramayı etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğine ulaşabilirler. Ayrıca, sizi arayabilecek kişileri kontrol etme seçeneği sayesinde istenmeyen aramalardan kaçınmak da mümkündür. Bu kontrol, telefon numaranızı paylaşmadan size ulaşmak isteyen kişilere karşı bir koruma sağlar.

Editör: Enes Sapmaz