Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm! Snapchat'ten kafa karışıklığına neden olan yapay zeka filtrelerine yeni çözüm!

Özellik ilk olarak geçen yıl iOS kullanıcıları için başlatılmış ve ücretli abonelere uygulama üzerinden diğer kişileri arama seçeneği sunarak X'i Elon Musk'ın istediği "her şey" uygulaması haline getirme yolunda bir adım olarak tanıtılmıştı. Bu özellik daha önce bu yıl Android cihazlara da geldi, ancak arama yapma yeteneği sadece Premium abonelere özeldi.

Ocak ayının sonunda Musk, X'in sesli-görüntülü aramayı herkese açık hale getireceğini ve şirketin bunun güvenilir olduğundan emin olduğu anda gerçekleştireceğini söyledi. DM'lerde telefon simgesine tıkladığımızda hala X Premium'a abone olmamız isteniyor, ancak güncellemeyi alanlar ücretli abone olmasalar bile arama yapma yeteneğine sahip olacaklar. Özellikle resmi X destek sayfası, tüm hesapların artık arama yapabilme ve alma yeteneğine sahip olduğunu belirtiyor, ancak her iki tarafın da en az bir kez Doğrudan Mesajlaşma yoluyla iletişim kurmuş olmaları gerekiyor. Daha önce "Sadece Premium aboneler sesli ve görüntülü arama yapabilir" deniliyordu.

Yeteneklerin yayılmasını duyuran Barragan, kullanıcıların artık istedikleri takdirde uygulamadaki herkesten arama alabileceklerini de açıkladı. Sesli ve görüntülü aramalar, DM'lerin Ayarlar menüsünde kontrol ettiğimizde otomatik olarak açıldı ve takip ettiğimiz kişilerden (ne şükür ki) sadece arama alabiliyoruz. Ancak cesur X kullanıcıları için orada zaten "Herkes" seçeneğini görmeye başladık, bu seçenek en cesur kullanıcılar tarafından seçilebilecek şekilde konfigüre edilmiş durumda.

Editör: Enes Sapmaz