Bu yeni paket sayesinde, Xbox Game Pass aile planının bir önizlemesi bugün Kolombiya ve İrlanda'da kullanıma açılacak ve test kullanıcıları aynı ülkede oldukları sürece aboneliklerine dört kişiye kadar ayrı hesap ekleyebilecekler.

Xbox Game Pass aile paketi Kolombiya ve İrlanda'da test edilmeye başlandı

Microsoft'ta bir teknik program yöneticisi olan Tyler Mittleider, "Bugünden itibaren, Xbox Insider'lar, Kolombiya ve İrlanda'da birden fazla kişinin Game Pass Ultimate avantajlarını paylaşmasına olanak tanıyan bir planı önizlemeye başlayabilir" diye açıkladı.

xbox game pass aile paketi (3)

Türkiye merkezli RealityArts’ın yeni oyunu Unawake duyuruldu - VİDEO Türkiye merkezli RealityArts’ın yeni oyunu Unawake duyuruldu - VİDEO

“Bu, aboneliğinize dört kişiye kadar eklemenizi sağlayarak, tüm Xbox Game Pass Ultimate oyunlarına benzersiz erişime sahip olarak, arkadaşlarınız ve ailenizle konsol, bilgisayar ve bulut genelinde en iyi Game Pass oyunlarını oynamayı daha da kolaylaştırıyor."

Kolombiya veya İrlanda'daki test kullanıcıları, Microsoft Store'da yeni Xbox Game Pass Ultimate planı için bir Xbox Insider önizlemesi için kaydolabilirler. Ayrıca önizlemeye katılmak, bir planda kalan süreyi “parasal değerine dayalı olarak” yeni bir plana dönüştürecektir. Eski üyelikler, yani tam bir aylık Ultimate üyeliğiniz varsa, bu yeni planla birlikte 18 günlük üyeliğe dönüştürülecektir. İrlanda'daki kullanıcılara şu anda bu yeni aile planının önizleme sürümü ayda 21,99 euro karşılığında sunulacak.

4 adet kullanıcı ile Game Pass hizmeti paylaşılabiliyor

Test kullanıcıları bu yeni plana kaydolduktan sonra, e-posta yoluyla dört adete kadar davet göndermek veya arkadaşları ve aileleriyle paylaşmak için bağlantılar oluşturmak için Microsoft Hesabı sayfası üzerine aktarılacaklar.

xbox game pass aile paketi (2)

Microsoft'un bir süredir Xbox Game Pass için bir aile planı tasarladığı söylentileri geziniyordu ve şimdi bu önizleme, Xbox Game Pass Ultimate paylaşımının daha geniş anlamda nasıl çalışacağını test etmeye hazırlandığını gösteriyor.

Game Pass aile paketinin tüm kullanıcılara sunulacağı tarih henüz belli değil

xbox game pass aile paketi (1)

Microsoft kullanıcılarına ayda 29,99 Türk Lirası karşılığında Xbox Game Pass veya PC Game Pass hizmeti sunuyor. Ancak bu hizmetlerden hiçbirisi çevrimiçi çok oyunculu yetenekleri içermiyor. Bunun için ancak 44,99 Türk Lirası karşılığında Xbox Game Pass Ultimate'a yükseltmeniz gerekiyor. Bu paket, konsol, PC, EA Play erişimi ve çevrimiçi çok oyunculu için Game Pass'in kilidini açar.

Microsoft'un bu yeni aile paketinin tüm kullanıcılara ne zaman geleceği henüz belli değil.