World of Warcraft'ın yeni Hardcore modunda karakterinizin ölmesi durumunda kahramanınıza veda edeksiniz, ancak tam olarak kaybolmayacak. Bunun yerine hayalet olarak kalacak, böylece lonca arkadaşlarınızla ve maceranız sırasında tanıştığınız tüm arkadaşlarınızla iletişim halinde kurabileceksiniz. Zamansız ölümünden sonra karakterinizi oynamaya devam etmek istersiniz, Blizzard hardcore olmayan sunucularda ücretsiz transferler seçeneği sunacak.

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

Blizzard, Classic Hardcore'un oyunun diğer sürümlerinde bulunmayan kısıtlamalara sahip olacağını söylüyor. Örneğin, düşük seviyeli karakterleri terörize etmesi umuduyla bir canavarı bir bölgeden diğerine uçuramayacaksınız. Ayrıca başka bir oyuncuya saldırmadan önce kendinizi PvP savaşı için kasıtlı olarak işaretlemeniz gerekecek. Blizzard, "Bir oyuncunun istemeden PvP için işaretlenen başka bir oyuncuya karşı saldırgan eylemde bulunabileceği ve farkında olmadan kendini işaretleyebileceği durumları önlemek için bu güvenlik önlemini ekledik" diyor.

wow

PvP'den bahsetmişken, Classic Hardcore, oyuncuya karşı oyuncu savaşını arka planda tutacak. Örneğin, savaş alanları için sıraya girmeyeceksiniz, ancak Blizzard, oyuncuların ölümüne dövüşmek için birbirlerine meydan okumalarına olanak tanıyan yeni bir düello mekaniği sunacak. Böyle bir düelloda rakip bir oyuncuyu öldürmek, karakterinize başarıyla alt ettiğiniz oyuncuların sayısını takip eden "String of Ears" adlı kalıcı bir kozmetik güçlendirme sağlayacak.

Hardcore sunucular yaz bitmeden World of Warcraft Classic'e gelecek. O zamandan önce, yeni modun herkese açık bir testi 29 Haziran'da yayınlanacak.

Editör: Enes Sapmaz