Microsoft kullanıcılarına sunduğu Canary kanalı için ilk güncellemesini kısa bir süre önce yayınlamış, hatta Insıder Preview Build 25324 ile temiz kurulum yapmak isteyenler için ISO dosyalarını da paylaşmıştı.  Windows widget’lar için birkaç geliştirme sunuyor. Fakat en önemlisi widget ögelerini bir köşeden diğerine taşıyabilecek olmamız.

Microsoft, konuşma engelli bireylerin dili olacak! Microsoft, konuşma engelli bireylerin dili olacak!

Windows 11’de hava durumu widget’i ve periyodik bildirimler görev çubuğunun sol tarafında; haberler ve ilgi alanları özelliği ise sağ tarafında yer alıyor. Fakat şirket bunu değiştirmek için sola hizalanmış widget'ları sağa taşımayı deniyor.

Microsoft Windows widget’ları için henüz yeni bir alan duyurmadı fakat yeni versiyonu ViveTool uygulamasını kullanarak deneyebilirsiniz. Ancak denemeden önce bilgisayarınızı yedeklemeyi unutmayın.

windows-3

Windows 11 güncellenmiş hareketli widget’lar nasıl açılır?

  1. ViveTool’u indirin ve dosyaları bir klasörde açın.
  2. Win + X tuşlarına basın ve Terminal (Yönetici) öğesini seçin.
  3. Ctrl + Shift + 2 kısayoluyla veya pencerenin üst kısmındaki aşağı ok düğmesine tıklayarak Windows Terminali Komut İstemi profilini değiştirin.
  4. CD komutuyla ViveTool dosyalarını içeren klasöre gidin.
  5. Örneğin, ViveTool'u C:\Vive içine yerleştirdiyseniz, CD C:\Vive yazın.
  6. vivetool /enable /id:42063280 yazın ve Enter'a basın.
  7. Bilgisayarınızı tekrardan başlatın.
  8. Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu > Görev çubuğu davranış’larına gidin ve görev çubuğu hizalamasını sola ayarlayın.
Editör: Enes Sapmaz