Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncellemelerle kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Uygulamanın beta sürümünde test edilen yenilikler de karşımıza ilginç özellikler sunuyor. 

Kaybolan mesajları arşivleyebilme özelliği

WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı özellik  uygulamanın 22.14.0.70 kodlu iOS beta sürümünde görüldü. Bu özelliğe göre, ilginç bir şekidle kaybolan mesajları saklama imkanı sunulacak. WhatsApp'ın kaybolan mesaj özelliği, kullanıcılara bir süre sonra yok olan mesajlar göndermesini sağlıyordu. Geliştirme aşamasındaki yeni özellik ise kaybolan mesajlar modunun açıldığı sohbetlerdeki mesajları saklamaya yarayacak. Kullanıcılar, bu yeni özelliği açtıklarında kaybolan mesajların silinmemesini sağlayabilecekler. 

b21ba724e07064b69134c1b347afb8f26c02f85a

Bu özelliğe bazı sınırlamalar getirilebilecek. Örneğin grup yöneticileri bu modu engelelme şansına sahio olacak. Zamanla daha nasıl değişilikler gelir bilinmez ancak oldukça garip bir yenilik olduğu kesin. . WhatsApp'ın yeni özelliklerinin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik belli değil.

Gruplardaki eski kullanıcıları görebilme özelliği

Yine WhatsApp'ın 22.14.0.70 kodlu iOS beta sürümünde ortaya çıkan özelliğe göre, dahil olduğunuz gruplarda daha önce bulunmuş ancak sonradan ayrılmış kullanıcıları görebileceksiniz. Eğer bulunduğunuz gruptan ayrılan birini bulmanız gerekirse daha kolay bulma şansınız olacak.  Ancak bu listede yer alan kullanıcılar, 60 günlük bekleme süresinin ardından silinecek.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

498d7f5676bb7a712bf534cf06b2d53d5d72fc15

Son olarak "Avatarlar" özelliği gösterilmişti

Avatarlar sayesinde, video görüşmeleri yaparken bir avatarı sizin yerinize görünmesi için seçebilirsiniz (ancak muhtemelen kullanıcılara sunulması uzun zaman alacaktır) ve avatarınızı çıkartma olarak da kullanmanız mümkün olacak.  

2022-07-25 15_07_36-Window

WAbetaInfo'nun ortaya çıkardığı bu ekran görüntüsünde  görebileceğiniz gibi, bölümün üst kısmında bir avatar resmi var. WhatsApp'ta bulunan avatarların Facebook'tan alındığını görebiliyoruz. Bu kısımda kendi avatarınızı oluşturabileceksiniz ve özelleştirebileceksiniz. Daha sonra da bu avatarı sticker yapıp kişilerinize gönderme şansınız olacak.

Editör: Burak Karahan