Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik! Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik!

Bu yeni reklamlar, Instagram akışında karşılaşıldığında kaydırılarak geçilemiyor. "Reklam arası" tamamlanana kadar kullanıcıların akışa devam etmelerine izin verilmiyor. Reddit ve X üzerinde paylaşılan ekran görüntülerine göre, bu reklam aralarının birkaç saniye sürdüğü görülüyor. Ancak, Meta bu yeni formatı resmen kullanmaya karar verirse sürenin değişip değişmeyeceği henüz belli değil. Uygulama içi bir mesajda, "Reklam araları Instagram'da reklam görmenin yeni bir yoludur. Bazen taramaya devam etmeden önce bir reklam izlemeniz gerekebilir." ifadesi yer alıyor.

Kaydırılamayan video reklamlar YouTube gibi diğer platformlarda yaygınken, Instagram için oldukça yeni ve daha agresif bir format. Ayrıca, bu reklamların Reels veya Hikayeler yerine ana akışta denenmesi dikkat çekici. Reels ve Hikayeler'deki video reklamlar hala kaydırılabilir durumda.

Meta, yeni reklam formatını test ettiklerini doğruladı ancak yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Bir Meta sözcüsü, "Test edip öğrendikçe, bu testin resmi ürün değişikliklerine yol açıp açmayacağı konusunda güncellemeler sağlayacağız." dedi.

Editör: Enes Sapmaz