WhatsApp, gelişen iletişim araçları arasında en çok kullanılan ve sevilen uygulamalar arasında bulunuyor.

İletişim insanlık tarihi ve gelişimi için oldukça önemlidir. İnsanlar arasındaki bağların gelişmesi ve güçlenmesi için iletişim ilk sıralarda yer alır. Tarihler boyunca birçok iletişim aracı kullanılmış ve daha sonra terk edilmiştir. İnternet kullanımın artması ve teknolojinin gelişmesi sayesinde yeni iletişim araçları ortaya çıkmıştır. Bu iletişim araçlarının başında WhatsApp gelmektedir. WhatsApp’ın gelmesi ile birlikte iletişim hızı artmış ve peşinde tabi ki sorunlar getirmiştir. Bu sorunların başında telefon numarası değişimi yüzünden ortaya çıkan, WhatsApp numaramı nasıl değiştirebilirim sorusudur. Kullanıcılar telefon numarası değişimi sebebi ile WhatsApp uygulamasında da telefon numaralarını değiştirmek zorunda kalmakta. Bu yazımızda sorunu çözmek için WhatsApp numaramı nasıl değiştiririm adımlarını uygulamalı şekilde anlatacağız.

WhatsApp telefon numarası nasıl değiştirilir?

  •  Uygulamanızı açın ve Ayarlar’a gidin.

Whatsapp telefon numaranızı nasıl değiştirirsiniz?

  • Hesap seçeneğine tıklayın.

Whatsapp telefon numaranızı nasıl değiştirirsiniz?

  • Numarayı değiştir seçeneğine tıklayın.

Whatsapp telefon numaranızı nasıl değiştirirsiniz?

iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür? iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür?
  • İleri tuşuna basın.

  • Eski numaranızı ve yeni numaranızı ülke kodu ile birlikte girin ve ileri seçeneğine dokunun.

  • Bitti seçeneğine tıklayarak ve doğrulama işlemi yaptıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.

WhatsApp telefon numarası değiştiği zaman ne olur?

Bu işlem tamamlandığın da zaman profil fotoğrafınız, ad ve kişisel bilgileriniz, bireysel ve grup konuşmalarınız, hesap ayarları ve bilgileriniz yeni telefon numarasına aktarılır. Bu sayede eski numara ayarlarınız korunur. Telefon değişimi yapıldığı zaman medya ve özel dosyalarınızı elle aktarmanız gerekmektedir.

WhatsApp telefon numarası değişince eski numaram ne olur?

Telefon numarası değiştiren insanların en çok sorduğu sorulardan biri de eski numaralarının ne olduğudur. Numara değişimi tamamlandıktan sonra Whatsapp sistemi eski numaranıza ait hesabı siler ve telefon rehberinde eski numaranız bulunan kişiler artık o hesabı göremezler.

WhatsApp kullanıcıları uygulama içerisinde hangi imkanlardan yararlanabiliyor?

Uygulaması içeriği bakımından kullanıcılara iletişim açısından birçok seçenek sunmaktadır. Bunların başında rehberlerinizdeki insanlarla internetiniz olduğu sürece bireysel veya grup halinde iletişime geçebilirsiniz. Rehberinizdeki insanları arayarak, normal bir telefon konuşması deneyimi de sunmaktadır. Ayrıca durum özelliği sayesinde video ve fotoğraf ekleyebilir, rehberinizdeki kişiler ile iletişime geçebilirsiniz.

Editör: Megabayt Haber