WhatsApp bir kez görüntüle mesaj nasıl yapılır? Gönderdiğiniz medyanın sadece bir kere gözükmesini istiyorsanız, WhatsApp bir kez görüntüle özelliğini devreye sokabilirsiniz. Megabayt ekibi olarak hazırladığımız içerik ile birlikte siz de WhatsApp bir kez görüntüle özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp bir kez görüntüle SS alınca bildirim gider mi? sorusunun cevabı da içeriğimizin detaylarında.

WhatsApp, kullanıcılara özgürce iletişime geçme imkanı sağlayan, bireysel ve grup konuşmaları yapmalarına imkan veren bir uygulamadır. Kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Her geçen gün gelen güncellemeler ile birlikte uygulama, kullanıcı deneyimini de geliştiriyor. Son güncellemeler ile beraber gelen bir kez görüntüleme özelliği, kullanıcıların beğenisi topladı.  Bu özellik sayesinde kullanıcılar, gönderdikleri medyaları karşı tarafın hafızasına kaydetmesini önlüyor. Bu sayede kişisel veriler alıcı tarafından depolanamıyor. WhatsApp bir kez görüntüle özelliğini kullanmak için aşağıda anlattığımız adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp bir kez görüntüle nasıl yapılır?

  • WhatsApp uygulamanızı açın ve medya göndermek istediğiniz kişiye gelin. “Ataç” simgesine dokunun.

WhatsApp bir kez görüntüle nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede “Galeri”ye tıklayın.

WhatsApp bir kez görüntüle nasıl yapılır?

  • Göndermek istediğiniz medyayı seçin.

  • “Başlık ekleyin…” yazılı alının sağında bulunan “1” işaretine tıklayın ve gönderin.

WhatsApp bir kez görüntüle nasıl yapılır?

  • Bu şekilde gönderilen gönderiler sadece bir kez görüntülenebilir.

Whatsapp bir kez görüntüle nasıl iptal edilir?

Medya gönderirken bu özellik açık ise gönderi bir kez görüntülenecektir. Yukarıda anlatılan adımları takip ederek bu özelliği kapatabilirsiniz. Gönderilecek medya seçtikten sonra “1” işaretine basıp kapalı olduğundan emin olmak yeterli olacaktır.

Telefon şarj olurken neden çok ısınır? Telefon şarj olurken neden çok ısınır?

WhatsApp bir kez görüntüle SS alınca bildirim gider mi?

Bir kez görüntüle özelliği ile gelen medyanın, ekran görüntüsü veya ekran kaydı alınırsa karşı tarafa bildirim gitmez. Bu sebepten ötürü gönderdiğiniz bir kez görüntüle medyalarını güvendiğiniz kişilere atmanız önerilmektedir. Gönderilen medyalar, gönderildikten birkaç hafta boyunca sunucularda saklanır.

WhatsApp bir kez görüntüle medyasını tekrar nasıl izlerim?

Bir kez görüntüle ile gelen medyaları tekrar izlemek mümkün değil. Bu özellik ile gönderilen medyalar tek kullanımlıktır. Bu medyaları tekrar görmek istiyorsanız, medyayı izlemeden önce ekran kaydını çalıştırmalı veya medyayı izlerken ekran görüntüsü almalısınız. Ancak uyarmakta fayda var bu özellik ile gönderilen medyaların amacı sadece bir kere izlenebilmesidir. Ekran kaydı veya görüntü almak karşı tarafın haklarını ihlal etmeye girebilir.

Editör: Megabayt Haber