Instagram'da ve OnlyFans'te oldukça tanınan bir isim olan içerik üreticisi Courtney Clenney, nisan ayından bu yana yargılandığı davada, erkek arkadaşını göğsünden bıçaklayarak öldürmekten suçundan tutuklandı. Soruşturma hala sürüyor.

26 yaşındaki Instagram ve OnlyFans içerik üreticisi  Courtney Clenney(Tailor), geçtiğimiz nisan ayında erkek arkadaşını bıçaklayarak öldürmekle suçlanmıştı. Hawaii'de bulunan fenomen tutuklanma kararının ardından Florida'ya getirildi.

Polisin aktardığı bilgiye göre Courtney Clenney, Hawaii'de bulunduğu sırada madde bağımlılığı ve travma sonrası bozukluk nedeniyle bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görüyordu. Fenomenin avukatı, cinayet iddialarıyla ilgili, Clenney'nin kendini nefsi müdafa yaptığını belirtmişti. 

christian-toby-obumseli-courtney-tailor

Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

Kendini savunduğunu iddia etmişti

Avukat, fenomenin erkek arkadaşı Christian Obumseli'nin Clenney'yi boğazından tuttuğunu ve bu nedenle bıçaklamak zorunda kaldığını söylemişti. O dönemde çiftin Miami’deki evlerinde aile içi şiddete dair çeşitli şikayetler aldığı, ev sahiplerinin de onları evden çıkarmak istediği aktarıldı.

Öldürülen Obumseli'nin avukatı polisin soruşturmayı tekrar açmasını sağladı.  Avukat, aile içi şiddet şikayetleri sonrasında polislerin çifti en az 4 kez ziyaret ettiğini, hiçbirinde de Obumseli’ye ceza uygulanmadığını belirtti. Bununla birlikte yetkililer, Clenney’nin daha önce Las Vegas’ta aile içi şiddet nedeniyle göz altına alındığını paylaştı.

Clenney tutuklandıktan sonra avukatının yaptığı açıklamada şoka uğradıklarını ve soruşturmada yetkililerle ortaklaşa çalıştıklarını ve bir suçlama söz konusu olduğunda Clenney’nin gönüllü olarak teslim olacağını ifade etti. Avukat Clenney'nin adını temize çıkarmaya çalışacaklarını söyledi.

Editör: Burak Karahan