Avustralyalı Thevamanogari Manivel geçen yıl Crypto.com'dan geri ödeme talebinde bulunduğunda, umduğundan çok daha fazla bir para ödeneği aldı. Manivel, 100 AUD  tutarında bir geri ödeme istedi. Ancak bunun yerine bir çalışan yanlışlıkla bir geri ödeme formunun ödeme bölümüne hesap numarasını girmesi nedeniyle, şirket hesaba 10.5 milyon AUD gönderdi.

Ünlü kripto para sitesi, hatasını 7 ayda anca farketti

Crypto.com bu hatalı geri ödemeyi geçen yıl Mayıs ayında yaptı. Ancak, yedi tam sonra Aralık ayında bir denetim gerçekleştirene kadar bu hesap hatasını tespit etmedi.

OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası... OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası...

crypto.com  (1)

Paraya saklayan şanslı Manivel, bildirildiğine göre tüm ödeneği bir banka hesabına aktardı. Crypto.com'un mahkemeye başvurması üzerine Şubat ayında hesabı dondurma izni verdi. Guardian, nakit paranın çoğunun o zamana kadar başka hesaplara taşındığını, ancak daha sonra bu hesapların da dondurulduğunu bildirdi. Aynı ay, Manivel'in beş yatak odalı bir eve 1.35 milyon AUD (890.000 dolar) harcadığı ve evin tapusunu kız kardeşine devrettiği söyleniyor.

Crypto.com, kripto para piyasasındaki düşüşten dolayı yüzlerce çalışanı işten çıkardı

Bu satın alma üzerine mahkeme, mülkün en kısa sürede satılmasına ve fonların faiziyle Crypto.com'a iade edilmesine karar verdi. 

crypto.com  (2)

Crypto.com çok talihsiz bir hata olan bu geri ödemenin peşinde koşmakta daha çok kaynak harcayabilirdi. Ancak kripto para piyasası bu yıl düşüşte olması şirketin Ocak ayındaki bir hack'te 34 milyon dolar kaybetmesi olayın gözden kaçmasına neden oldu. Ayrıca şirket, bu yaz kripto para krizi nedeniyle yüzlerce çalışanı işten çıkarma kararı aldı.

Editör: Enes Sapmaz