Pananormal Activity filmi oyun oluyor! Pananormal Activity filmi oyun oluyor!

Unity Muse, tüm beceri seviyelerindeki geliştiriciler için yapılmış "sürekli genişleyen bir yapay zeka destekli özellikler paketi" olarak tanımlanıyor. Platform, bir sohbet botu ile etkileşim kurarak kullanılabilir kod kaynağını bulmanıza olanak tanır. Bu bot, platformun kaynak kütüphanesine tam erişime sahip olduğundan, yapmanız gereken sonraki adımlar hakkında sorularınızı yanıtlayacaktır. Bu tür botlar, oyun tasarımcısının araçları arasında önemli bir rol oynamaya başlıyor.

Ayrıca, özellikle Metroidvania tasarımcıları için ideal olan 2D sprite'ların oluşturulmasını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir araç da bulunmaktadır. Bu araç, belirlenmiş parametrelere uygun sprite'ları otomatik olarak oluşturacak ve size en iyi eşleşmeyi seçme olanağı sağlayacaktır.

Muse, hem 2D hem de 3D projelerde kullanılmak üzere uygun dokular oluşturmak için benzer bir süreç sunar. Sprite ve dokuların araçları, tamamen Unity'nin sahip olduğu veya lisansladığı veri ve görüntüler üzerinde eğitilmiştir. Bu, platformun herhangi bir telif hakkı yasasına yanlışlıkla uymamasını sağlar. Unity, Muse sonuçlarının asla "insanları, logoları veya tanınabilir sanatsal stilleri" içermeyeceğini belirtiyor.

Şirket, sprite ve dokuların araçlarının sadece başlangıç olduğunu söylüyor. Gelecek aylarda Muse, karakterleri anime etmek ve NPC davranışlarını belirlemek gibi görevleri yerine getiren yapay zeka mekanizmalarına sahip olacak. Bunları gerçekleştirmek için kod yazmanıza gerek olmayacak, ki bu endüstride bir trend haline geliyor. Muse aboneleri ayrıca "Sketch" adlı bir hızlı prototipleme ve işbirliği platformuna erişim elde eder.

Muse'un kullanıma sunulması, bugünkü Unity Unite konferansındaki tek duyuru değildi. Şirket ayrıca Sentis adlı, sprite ve dokulardan çok daha öte giden, karmaşık kodlama sorunlarını çözebilen ve hatta sıfırdan yeni oyun özellikleri oluşturabilen bir yapay zeka destekli sinir motoru üzerine daha fazla ayrıntı sağladı. Sentis şu anda açık beta aşamasında ve gelecek yıl herkese açılacak.

Şirket ayrıca işbirliklerine daha fazla yardımcı olacak bir dizi bulut bağlantılı araç duyurdu ve uzun zamandır beklenen Unity 6'nın kullanıma sunulma tarihine dair bazı detaylar paylaştı. Unity 6, gelecek yıl geliyor.

Editör: Enes Sapmaz