Ubisoft'un Marvel'in sevilen çizgi roman karakterlerinden olan Balde için bir oyun üzerinde çalışıyor olabilir. Haberin ortaya çıkış kaynağı ise, motion capture gerçekleştiren bir aktörün Instagram üzerinden paylaştığı bir dizi fotoğrafa dayanıyor. Bu gönderilerde Marvel ve Ubisoft isimlerini net bir şekilde görebiliyoruz. Sadece bununla da kalmıyor...

Ubisoft'tan Blade oyunu mu geliyor?

Marvel şu anda lisanslı projeler oluşturmak için artan sayıda oyun geliştiricisi ve yayıncısıyla birlikte çalışıyor. Insomniac'ın Örümcek Adamı , Square Enix'in Galaksinin Koruyucuları ve Wolverine ve Midnight Suns gibi gelecek oyunlar arasında, Marvel oyunlarının kütüphanesi çok uzun zamandır en iyi durumunda. Marvel bu durumu daha da geliştirmeyi düşünüyor ve şimdi de Ubisoft'un Marvel'in yaklaşmakta olan Blade filmine bağlı bir proje üzerinde çalışabileceğine dair yeni ipucları var.

İki farklı kişinin bir motion capture (hareket yakalama) çalışması sırasında Instagram üzerinde paylaştığı fotoğraflar, yeni Blade oyununu işaret ediyor. Aktör Alex Martin, nstagram gönderisinde, üzerinde Ubisoft'un logosunun yer aldığı bir etiket bulunan tam hareket yakalama kıyafeti içinde görülüyor. Ayrıca gönderiye bir de #Ubisoft etiketi eklemiş.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

2022-08-22 11_21_39-Window

Gaffney'in gönderileri ile birlikte bu durum daha da ilginç hale geliyor çünkü bunun bir oyun projesi olduğunu onaylayan "#ubisoftgames" etiketi de bu fotoğrafta kullanılmış. Ayrıca ikinci gönderide klaketin üzerinde gördüğümüz Marvel ismi de bunun bir Marvel oyunu olduğunu gösteriyor.

Yönetmen Bassam Tariq olabilir

Klaket üzerinde ayrıca yönetmen olarak B. Tarıq ismini görüyoruz. Bassam Tariq aynı zamanda yakın zamanda gelecek olan Marvel'in yeni Blade filminin de yönetmeni.

2022-08-22 11_22_12-Window

Hem Martin hem de Gaffney'den gelen gönderilerin anlamı, Ubisoft'un doğrudan Marvel'in yaklaşmakta olan Blade filmine bağlı lisanslı bir proje üzerinde çalıştığı yönünde. Unutulmaması gereken şey, bu sızıntıyla ilgili her şeyin tamamen açık olmadığıdır. Bassam Tariq, Blade filmini yönetiyor, ancak bir Ubisoft oyunu yönetmesi pek olası değil. Bu, Marvel filminin film için Ubisoft'un hareket yakalama stüdyosunu kullandığı anlamına gelebilir , ancak hem Martin hem de Gaffney'in Instagram gönderileri video oyunlarından bahsediyor. Filmden uyarlanan bir oyun için filmin yönetmenine atıfta bulunmak elbette tamamen normal olabilir.

2022-08-22 11_21_56-Window

Ubisoft, Marvel'ın yaklaşmakta olan filmine dayanan bir Blade oyunu üzerinde çalışıyorsa, muhtemelen önümüzdeki yıl resmi bir duyuru gelecek. Blade filminin 2023'ün sonlarında vizyona girmesi planlanıyor ve video oyununun da aynı zamanda piyasaya sürüleceği varsayılıyor.

Editör: Burak Karahan