Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak... Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak...

Pek çok Twitter kullanıcısı ve yatırımcıları, Elon Musk'ın Ekim ayında Twitter'ı devralmasından ve binlerce çalışan kovmasının ardından platformun çökeceğinden korkuyordu. Bu henüz olmasa da, dün Twitter'da işlerin yolunda gitmediğine dair sinyaller geldi. Dün itibariyle çalışmayan bağlantı hatalarının muhtemelen şirketin son zamanlarda API çalışmaları uğraşmasıyla bağlantılı olduğu belirtiliyor.

Pazartesi günü, şirketin web sitesinde ve mobil uygulamalarında Twitter'daki bağlantılar ve resimler tamamen bozuldu. Twitter, 'Destek' hesabında, "Twitter'ın bazı bölümleri şu anda beklendiği gibi çalışmıyor olabilir. Bazı istenmeyen sonuçlara yol açan dahili bir değişiklik yaptık." dedi. 

twitter

Güncelleme sonrasında sosyal ağın çoğunun yeniden çalışmaya başlaması en az bir saatten az sürdü.

Twitter CEO'su Elon Musk hatalar ve kullanıcıların soruları üzerine tweet attı: "Küçük bir API değişikliğinin çok büyük sonuçları oldu. Kod yığını sebepsiz yere son derece kırılgan. Eninde sonunda tamamen yeniden yazılması gerekecek." dedi. Twitter, geliştiricilerin platforma bağlanmak için kullandıkları araçlar olan API'lerini kısıtlıyor ve şirket, bunlara erişim için Şubat ayı başlarında ücret almaya başlayacağını söyledi.

Bir bağlantıya tıklamak durumunda Twitter şu hatayı veriyordu: "Mevcut API planınız bu uç noktaya erişimi içermiyor, lütfen daha fazla bilgi için https://developer.twitter.com/en/docs/twitter-api adresine göz atın." 

Editör: Enes Sapmaz