Twitter veri tasarrufu nasıl yapılır? Kullanıcıların en çok merak ettiği  Twitter video izlemek ne kadar internet yer sorusunun cevabı bu haberde. Siz de Twitter kullanırken internet tasarrufu yapmak istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

Twitter, kullanıcılarına metin ve medya ile içerik paylaşmasına imkan sağlayan bir sosyal medya hizmetidir. Uygulama 340 milyon aktif kullanıcı ile en çok tercih edilen hizmetler arasında. İnsanların birbirleri ile etkileşime girdiği ve gündemi takip ettikleri Twitter, kullanıcıların çok fazla zaman ayırdıkları bir yer haline geldi. Telefon uygulaması ile gün içerisinde çok fazla zaman geçiren kullanıcılar, eriyip giden mobil verilerinden şikayetçiler.  Kaliteli fotoğraf ve videolar gerçekten mobil veri düşmanı olabiliyor. Ancak bu durumu tersine çevirmek mümkün. Twitter veri kullanımı ayarlarını yaparak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Haberimizin detaylarını inceleyin.

Twitter veri tasarrufu nasıl yapılır?

  • Twitter uygulamanızı başlatın ve profil resminize tıklayın.

Twitter veri tasarrufu nasıl yapılır?

  • “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine dokunun.

Twitter veri tasarrufu nasıl yapılır?

Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler
  • “Erişilebilirlik, ekran ve diller”e tıklayın.

  • Açılan sayfada “Veri kullanımı” seçeneğine dokunun.

  • Karşınıza gelen sayfada bulunan özellikleri kişisel tercihlerinize göre düzenleyerek veri tasarrufu sağlayın.

Twitter veri tasarrufu nasıl yapılır?

Twitter video izlemek ne kadar internet yer?

Twitter, metin ve medya içerikli görseller paylaşmanızı sağlayan bir sosyal medya hizmetidir. Bu sebep ile uygulama içerisinde vakit geçirmek internetinizi azaltır. Uygulama içerisinde sadece metin içerikli paylaşımlara bakıyor ve etkileşime giriyorsanız, ortalama 1 dakika da 800 KB veya 1 MB kadar harcar. Gün içerisinde ortalama 1 saat vakit harcarsanız, 50-60 MB internetiniz gidecektir. Ancak bu durum veri kullanımı ayarlarınıza göre farklılık oluşturabilir. Twitter uygulaması üzerinden izlediğiniz 1 dakikalık video ortalama 20 MB internetinizi harcar. Tabi video kalitesi ve çözünürlüğe göre harcanan internette değişebilir. 

Editör: Megabayt Haber