Twitter karanlık mod nasıl yapılır? Twitter karanlık mod özelliği sayesinde temanızı değiştirebilirsiniz. Tema ayarlarınızdan sıkıldıysanız Twitter karanlık mod PC'de nasıl yapılır haberimizi okuyabilir ve dilerseniz Twitter karanlık mod kapatma ile tekrar varsayılan temanıza geri dönebilirsiniz.

Twitter,  insanların duygu ve düşüncelerini ister metin ile ister görseller ile destekleyerek paylaştıkları bir sosyal medya platformudur. Kullanıcılar uygulama içerisinde paylaşımlar yapabilir, aynı zamanda diğer kullanıcıları takip ederek etkileşime girebilirler. Dünya ve ülke içinde popüler olan konuları görebilir ve bununlar hakkında yorumda bulunabilirler. Her sosyal medya uygulamasının kendine has temaları vardır. Bu temalar üzerinde kullanıcılar küçük düzenlemeler yapabilir. Karanlık mod seçeneği bunlar arasında en popüler olandır. Çoğu kullanıcı varsayılan temaları kullanmayı tercih etmez. Bu sebep ile uygulamalarda karanlık mod seçeneğini tercih ederler. Karanlık mod hem gözleri yormaz hem de pil tasarrufu için bir alternatiftir.

Twitter karanlık mod nasıl yapılır?

Telefon için tema ayarları uygulama içinden değiştirilebilmektedir. Android veya iOS işletim sistemi kullanan telefonlar için tema değişim ayarları aynıdır.  Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.

  • Twitter uygulamanızı açın ve Sol üst köşede bulunan profil resminize dokunun.

Twitter karanlık mod nasıl yapılır?

  • Açılan pencerede sol alt köşede bulunan ampul simgesine tıklayın.

  • Karşınıza gelen pencerede “Açık” seçeneğine dokunun ve karanlık moda geçiş yapın.

Twitter karanlık mod nasıl yapılır?

  • Dilerseniz Koyu temayı özelleştirebilirsiniz. Örnek: “Loş”.

  • Örnek: “Işıklar kapalı”.

Twitter karanlık mod nasıl yapılır?

Twitter karanlık mod PC’de nasıl yapılır?

  • Twitter sayfasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Ana sayfaya gelin ve sol tarafta bulunan “Daha fazla” seçeneğine tıklayın.

  • Açılan pencerede “Görünüm”e tıklayın.

iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür? iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür?
  • Karşınıza gelen sayfada “Loş” veya “Işıklar kapalı” seçeneklerinden birini seçerek karanlık moda geçin.

Twitter karanlık mod nasıl yapılır?

Twitter karanlık mod kapatma nasıl yapılır?

Karanlık mod açma ile ilgili verdiğimiz resimli bilgileri takip ederek açık olan karanlık modunuzu kapatabilirsiniz. Karanlık modu açma ve kapatma aynı ayarlar kısmında bulunmaktadır.  Karanlık mod super amoled ve amoled ekran olan telefonlarda pil tasarrufu sağlar. Uygulamanızı bu karanlık tema üzerinden kullanmak, telefon ekranının yaydığı mavi ışığı da engellemektedir. Bu sayede gözleriniz gün içerisinde daha az yorulur. 

Editör: Megabayt Haber