Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından vazgeçmesiyle birlikte Twitter tarafından önemli bir açıklama geldi. Açıklamaya bakılırsa Elon Musk'ın Twitter'ı satın almak zorunda olduğunu söyleyemeye çalışan Twitter avukatları, Musk'ın anlaşmadan vazgeçme kararının geçersiz olduğunu savundu.

Mahkemede karşı karşıya gelmeye hazırlanan Elon Musk ve Twitter taraflarının avukatları belli oldu.  Twitter’ın anlaştığı Wachtell, Lipton, Rosen & Katz şirketinden üst düzey avukatlar, Musk’ın satın alım anlaşmasını iptal etmesinin ‘geçersiz’ olduğunu söyleyen bir mektup paylaştı.

elon musk twitter (2)

X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı... X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı...

"Anlaşmayı bilerek, kasten ve maddi olarak ihlal etmiştir.”

Twitter avukatları paylaştıkları mektupta, "Bay Musk ve diğer Musk tarafları, anlaşmayı bilerek, kasten ve maddi olarak ihlal etmiştir.” sözlerine yer verdi ve Musk'ın anlaşmadan vazgeçme girişiminin geçersiz olduğunu savundu. 

 Twitter, anlaşmanın iptal edilmediğini ve edilmeyeceğini belirtirken, Elon Musk yine alışık olduğumuz tarzda bir cevağ vererek manidar bir görsel paylaştı. Elden Ring oyununun en güçlü bosslarından olan Malenia'nın bir görselini paylaşarak adeta meydan okudu:

Mahkemede karşı karşıya gelmeye hazırlanan taraflar hazırlıklarını yapıyor.  Twitter, Elon Musk’a karşı kullandığı ‘zehirli hap’ stratejisini geliştiren Lipton’un da kurucu ortağı olduğu şirketle anlaşırken Musk ise daha önce Samsung adına Apple’a karşı savaşan ve daha önce Musk’ın ‘pedofili’ suçlamasına karşı mücadele veren Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan ile anlaştı.

Editör: Burak Karahan