Twitter, kullanıcılar arasında en çok etkileşime izin veren sosyal medya uygulamalarından birisi. Başka kullanıcıları ekleme, onlara mesaj gönderme, paylaştıkları gönderilere cevap verme gibi birçok etkileşim aracı uygulama içerisinde bulunuyor. Twitter kullanıcılarının takipçileri ile etkileşime girdiği bir diğer yöntem ise anket özelliğidir.

Twitter uygulaması üzerinden yapılan bir ankete bütün kullanıcılar oy verebilir. Anket oluşturmak ve diğer kullanıcıların oylamasına sunmak ve sonuçları incelemek, Twitter’ı verimli kullanmanın yollarından birisi. Anket özelliği ile diğer kullanıcıların görüşlerini görebilir ve sonuçları değerlendirebilirsiniz. Siz de Twitter uygulamasında bir anket oluşturmak istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

Twitter anketi nasıl oluşturulur?

  • Twitter uygulamanızı başlatın ve sağ alt köşede bulunan oluşturma simgesine dokunun.

ertrdgfxdg

  • Açılan sayfada anket simgesine dokunun.

f66edc2e-41b5-41fc-81fe-40a661c9d767

  • Anketinizde kullanmak istediğiniz soruyu ve seçenekleri yazın. İkiden fazla seçenek sunmak için artı simgesine dokunun.
  • Anketin bitiş süresini ayarlamak için “Anket süresine tıklayın ve süreyi ayarlayın. “Tweetle” seçeneğine tıklayın ve anketi yayınlayın.

730d3e16-46e9-4d1b-bc1d-93a379e70000

  • Anket seçeneklerine en fazla 25 karakterlik seçenekler ekleyebilirsiniz.
  • Ankette oylamaya sunacağınız en fazla 4 seçenek ekleyebilirsiniz.
  • Anket varsayılan olarak 1 gün olarak ayarlanır. Anket süresini en az 5 dakika, en fazla 7 gün olarak ayarlayabilirsiniz.

Anketinizi Twitter web sayfası üzerinden oluşturmak için hesabınıza girin, anket simgesine tıklayın ve yukarda anlatılan adımları izleyin.

2022-07-23 12_03_47-Window

Twitter anketine oy kullanma

Twitter ana sayfanızda geziniyorken veya bellirli bir ankete ulaştığınızda tercih ettiğiniz seçeneğe tıklayarak oyunuzu kullanabilirsiniz. Oyunuzu kullandıktan sonra, anket için verilen oyların nihai sonuçlarını anında görürsünüz. Bir ankete sadece bir kez oy verebilirsiniz.

Twitter anketine oy verenler gözükür mü?

Twitter anketine oy veren kullanıcılar, Twitter gizlilik politikası sebebi ile gözükmezler. Anketi başlatan kullanıcı dahil kimse oy veren kişilerin profillerini veya hangi seçeneğe oy kullandıklarını göremezler.

Twitter anketine verilen oy geri alınır mı?

Bir Twitter anketine oyunuzu verdikten sonra geri alamazsınız. Yanlışlıkla veya başka bir neden ile verdiğiniz oy kalıcıdır ve geri alınamaz ama korkulacak bir durum değil verilen oylar kimse ile paylaşılmaz. Yanlışlıkla verilen oy sadece oylama yüzdesini biraz değiştirir. 

Monitörün sesi nasıl açılır? Monitörün sesi nasıl açılır?

Twitter anketi nasıl oluşturulur (Videolu anlatım)

Editör: Engin Çepnioğlu