Gişe rekorları kıran bilimkurgu filmi 'Her Şey Her Yerde Aynı Anda' (Everything Everywhere All At Once),  güçlü bir varlığın çoklu evreni yok etmesini engellemek için kendisinin paralel evren versiyonlarıyla bağlantı kurma arayışında olan Çinli-Amerikalı bir göçmen olan Evelyn Wang karakterini konu alıyor. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Absürt, çok yönlü komedi-drama, Daniel Kwan ve Daniel Scheinert tarafından yönetiliyor. Oyuncu kadrosu açısından, Stephanie Hsu'nun Evelyn'in kızı Joy'u oynadığını görüyoruz. Jamie Lee Curtis, IRS müfettişi Deirdre Beaubeirdre rolünü üstleniyor. İkisi de performanslarıyla 2023 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday.

Filmin kendisi, All Quiet on the Western Front , Avatar: The Way Of Water , The Banshees of Inisherin , Elvis , The Fabelmans , Tár , Top Gun: Maverick , Triangle of Sadness ve Women Talking ile birlikte En İyi Film dalında Oscar'a aday gösterildi.

Bu arada Ke Huy Quan, Evelyn'in kocası Waymond Wang'ı canlandırmasıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday oldu.

everything-mom1-videoSixteenByNine3000-v2

Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi Netflix, Lara Croft'un animasyonu için tarih verdi

Baş karakter Evelyn Quan Wang'ı canlandırmasıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterilen Michelle Yeoh'u da unutmayalım.

Tüm bu adaylıklar arasında, filmin Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nü geçtiği ve şu anda dünyanın gelmiş geçmiş en çok ödül alan filmi olduğu bildirildi.

IGN'in hesaplarına göre Eğer her bir adaylık dahil edilseydi, Everything Everywhere All At Once yine de Kralın Dönüşü filmini hem kazandığı ödüllerde hem de adaylıklarda yenebilirdi (336 ödül, 691 adaylığa karşı 213 ödül ve 337 adaylık).

Editör: Burak Karahan