Yerli otomobil projesinde adım adım sona gelen Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu (Togg), çok önemli bir stratejik iş birliğini duyurdu. Togg'un resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Türkiye'nin önemli telekomünikasyon markalarında Turkcell'in ödeme sağlayıcısı Paycell ile iş birliği yapıldığı belirtildi.

Togg tarafından ve Paycell tarafından yapılan açıklamalarda iş birliğinin detayları paylaşılmadı. Fakat kısa bir süre içinde yeni açıklamalar yapılması bekleniyor. Yine de bir tahmin yürütmek gerekirse Paycell'in Togg'un finansal hizmetlerini sunacağı altyapıyı sağlaması bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, Paycell'in sunduğu kolay ödeme yöntemleri, yerli otomobilin şarj istasyonlarında kullanılabilir.

ChatGPT, arama motorlarına hükmedecek! ChatGPT, arama motorlarına hükmedecek!

Togg'dan yapılan açıklama şöyle:

"Kurucu ortaklarımızdan Turkcell'in yeni nesil ödeme platformu Paycell ile mobilite ekosistemimize yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal çözümleri entegre etmek için stratejik iş birliğine imza attık."

Fe2O4eGWIAAD9Wr

Diğer taraftan Paycell tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

"Paycell olarak Togg ile mobilite ekosistemine, yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal çözümleri entegre etmek için stratejik iş birliğine imza attık."

Editör: Burak Karahan