X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

Yeni TikTok özelliğiyle, altyazıları kullanabilmek için artık bir TikToker'ın video gönderisindeki açıklamaları etkinleştirmesini beklemeniz gerekmeyecek. Bir dizi güncellemenin parçası olarak TikTok, herhangi bir video için açabileceğiniz otomatik olarak oluşturulan altyazılar ekledi. Bu yeni özellik, işitme sorunları olan veya gürültülü bir ortamda bir klibin her kelimesini anlamak isteyen kullanıcılara büyük oranda yardımcı olacak.

tiktok altyazı özelliği

TikTok'un beklenen özelliği Türkiye'ye geldi!

Dev sosyal ağ ayrıca altyazılar ve metin etiketleri için çeviriler ekledi. Bu özellik sayesinde izlediğiniz videoda neler olduğunu anlayamadıysanız, video açıklamalarının çevrilmiş haline göz atabileceksiniz. Başlangıç olarak sunulan dil destekleri ise İngilizce, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe'yi içeriyor.

Tiktok-logo

Platforma eklenen bu dil ve çeviri destekleri, TikTok'un kullanıcılarına verdiği önemi ve görsel-işitsel sorunları olan insanlar için uygulamanın sınırlayıcı olarak kalmayacağının bir göstergesidir. Ayrıca yeni özellikle TikTok kullanıcıları, engelli topluluklar için platformuna yeni içerik oluşturucular ve daha fazla insanın söylenenleri anlamasına olanak sağlayan klip formatları oluşturabilecek.

Editör: Enes Sapmaz