19 Temmuz Salı günü Amsterdam'ın batısındaki Hollanda sahil kasabası Zandvoort'ta meydana gelen olayda yakalanan görüntülerde, bikinisiz bir kadının yunusun sırtına tırmanmaya çalıştığı ve izleyicilerin ona durmasını söylediği görüldü.

yunusa binen kadın (1)-1

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Kızıldeniz'in yunusların yaşabileceği bir habitat olmadığı belirtildi

RTL Nieuws'a göre yerel polis yetkilileri videoyu inceledikten sonra soruşturma başlattı ve kadın araştırma sırasında polise teslim oldu. Ayrıca suda yaşayan memelileri kurtarma örgütü SOS Dolfijn'den Annemarie van den Berg, RTL Nieuws'a uzun burunlu yunusun Kuzey Denizi'nde görmenin 'çok rahatsız edici' olduğunu söyledi. Annemarie van den Berg yaptığı açıklamada, "Yunuslar Kuzey Denizi'ne düşerlerse başları belaya girer. Bu hayvanlar bu tür sularda pek de iyi yaşayamazlar. İki ila üç kilometre derinlikte yiyecek ararlar. dedi.

yunusa binen kadın (3)

Ayrıca Berg, bu durumda yunusların yaşayamayacığını belirterek "Böyle bir durum olursa, mahvolurlar. Amacımız, hayvanların Kuzey Denizi'nden kendi başlarına yüzebilmeleri için arkalarını döndüklerini sağlamaktır." dedi.

Yunusa şiddet uygulayan kadın sosyal medyada linçlendi

Polis olayı derinlemesine araştırırken, halkın, hayvana zarar verilen bu görüntülerini sosyal medyada paylaşmaması için çağrı yaptılar.

yunusa binen kadın (2)

Polis bir basın açıklamasında "Bu görüntülerin ağır duygular uyandırdığını anlıyoruz. Ancak bu asla sosyal medyada insanları tehdit etmek için bir sebep olmamalı. Bu durum cezalandırılabilir. O yüzden bunu yapmayın." dedi.

Editör: Enes Sapmaz