TikTok, gençlerin uygulamada geçirdikleri süreyi azaltmayı amaçlayan yeni ayarlarını duyurdu. Şirket, değişiklikle birlikte, gençlerin yine de günlük sınırı atlatabileceklerini, ancak "bu süreyi uzatmak için aktif bir karar vermelerini gerektiren" ayrı bir şifre girmeleri gerekeceğini söyledi. Ek olarak, gençler ekran süresi sınırını tamamen kapatmayı seçerlerse TikTok, uygulamada 100 dakikadan fazla vakit geçirmeleri durumunda onlardan sınır bir süre belirlemeleri gerekecek.

YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor... YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor...

tiktok canli alisveris (2)

Şirket ayrıca, uygulama üzerinden ebeveynlerin çocuklarını TikTok'taki aktivitelerini izlemesine olanak tanıyan "Aile Eşleştirme" özelliği aracılığıyla yeni ebeveyn kontrolü özellikleri ekliyor. Ebeveynler, kendi özel ekran süresi sınırlarını belirleyebilecek ve çocuklarının uygulamayı ne sıklıkta açtıkları ve günün en çok hangi saatlerinde kullandıkları gibi uygulamada geçirdikleri süreye ilişkin istatistiklerin ayrıntılarını veren bir gösterge tablosunu görüntüleyebilecek. Ebeveynler ayrıca çocuklarının ne zaman bildirim alabilecekleri için bir zaman aralığı ayarlayabilecek. 

Editör: Enes Sapmaz