Google, eSIM aktarım desteğini bu yılın sonlarında Android'e getirme sözünü verdi. Kullanıcıların mobil planlarını yeni bir cihaza aktarmalarını kolaylaştıracak yeni özellik GSMA'nın küresel standardı üzerine inşa edilecek. Ayrıca yeni SIM özelliği, mobil planı yeni bir telefona aktarmak için fiziksel bir SIM kartın değiştirilmesi ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Google, blog yazısında, yeni eSIM aktarım özelliğinin bu yıl içinde Android cihazlara sunulacağını paylaştı. Kesin ne zaman geleceği onaylamasa da, Deutsche Telekom'un bu desteği alan ilk taşıyıcı olacağını söyledi. Ayrıca, yeni eSIM aktarım yeteneğinin GSMA'nın küresel standardı üzerine inşa edileceği de belirtiliyor. Kullanıcıların, fiziksel bir SIM kartı değiştirmek zorunda kalmadan mevcut mobil planlarını yeni bir telefona aktarmalarına olanak tanıyacak.

google-1

Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız... Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız...

eSIM duyurusuna ek olarak Google, Samsung, OnePlus, Oppo ve Xiaomi gibi ortak markalarının yeni piyasaya sürdüğü akıllı telefonlardaki en son android yeteneklerini de paylaştı. Xiaomi 13 ve 13 Pro dijital araba anahtarı desteğini, OPPO Find N2 Flip ve OnePlus 11 Nearby Share özelliğini tanıttı.

Editör: Enes Sapmaz