Video oyunları söz konusu olduğunda TikTok bir türlü karar veremiyor gibi. Bir süredir sosyal medya platformunun video oyunları pazarına girmek için adımları olduğu biliniyordu. Mayıs ayında TikTok'un Vietnam'daki kullanıcılara HTML5 oyunlarını test ettirdiğini de biliyoruz. Ancak Eylül ayının başlarında, TikTok'un ana şirketi ByteDance'in oyun bölümünü "agresif bir şekilde küçülttüğünü" öğrenmiştik. Şimdi ise TikTok bir kez daha oyun alanına gireceğini açıkladı.

Financial Times (paywall) tarafından hazırlanan bir rapora göre , şirket yakında uygulama içinde oyun oynamayı sağlayacak bir bölüm açacak. Bu oyun bölümünün (Kanalın), uygulamanın ana sayfasında, kullanıcıların "reklamların sunulabileceği ve kullanıcıların ek içerik için ödeme yapabileceği" bir oyun kanalına erişebilecekleri özel bir sekmesi olacağı bildiriliyor.

tiktok-gaming

EA ve 2K Games oyunları görebiliriz

TikTok'un oyun kanalının içeriklerinin TikTok Made Me Play It adlı ilk oyun etkinliğinde resmi olarak açıklanacağı belirtiliyor. Etkinlik 2 Kasım'da canlı olarak yayınlanacak. 2K Games ve EA'nın temsilcilerinin de onuşma yapacağı etkinlik için  "Oyun oynamanın geleceği burada, TikTok'ta.  TikTok'un neden oyun endüstrisinin büyümeye açılan 1 numaralı kapısı olduğunu keşfetmek için bize katılın. En iyi oyun yayıncıları ve TikTok içerik üreticileri burada olacak" sloganı kullanılmış.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

ByteDance, mobil uygulamasının ana sayfasına bir oyun sekmesi ekleyen Netflix'inkine benzer bir formül izliyor gibi görünüyor. Görünüşe göre bu uygulamalar, zaten geniş içerik kitaplıklarına video oyunları ekleyerek bütünsel eğlence platformları haline gelmek istiyor. Kim bilir belki Elon Musk'ın devralınmasından sonra Twitter da oyun hizmeti sunmaya başlar.

Editör: Burak Karahan