Sevilen post-rock/elektronik müzik grubu Low Roar'ın solisti ve kurucusu Ryan Karazija, 40 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Grubun sosyal medya platformlarından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Low Roar'ın solisti ve itici gücü Ryan Karazija, 40 yaşında hayatını kaybetti. Onun güzel müziği ve unutulmaz sesiyle söylediği şarkı sözleri, dünyanın her yerindeki pek çok insanın hayatına dokundu ve bunu yapmaya devam edecek. 

O kibar ve güzel bir ruhtu ve onun kaybı bizi paramparça etti. Sanatıyla anısını onurlandıralım ve onu sonsuza dek şarkılarıyla yaşatalım. 

Low Roar'un altıncı albümünün kaydı devam ediyordu ve hazır olduğunda piyasaya sürülecek.  Lütfen bu inanılmaz zor zamanda ailesinin mahremiyetine saygı gösterin.”

b2191d01792f3cc066d348987d9915a3-low-roar

Oyun dünyası da yasta

Özellikle Hideo Kojima'nın muhteşem oyunu Death Stranding'e müzikleriyle ayrı bir güzellik katan Low Roar, oyun dünyasını da yasa boğdu. Hem oyuncular hem de oyun dünyasından önemli isimler bu ölümle sarsıldı. 

Death Stranding yönetmeni Hideo Kojima,  Karazija'nın vefatı hakkında şu sözleri paylaştı:

"Haberi duydum. İnanamıyorum. İnanmak istemiyorum. Ryan, sen ve müziğin olmasaydı Death Stranding doğmazdı. Müziğin benim dünyamda ve içimde sonsuza kadar kalacak. Teşekkürler. Huzur içinde yat.”

Low Road'un şarkısı “I'll Keep Coming”, ıssız bir kumsalda Norman Reedus'un yer aldığı ilk Death Stranding fragmanında karşımıza çıkmıştı. Karazija, VG247'ye verdiği demeçte, "Sony, 'I'll Keep Coming' şarkısını kullanmamız için bize belli bir miktar para teklif eden belirsiz bir e-postayla bizimle iletişime geçti ve şarkıyı ne için kullanacaklarını bize söylemek istemediler," dedi. “O zaman bir bataklıktaydık, bu yüzden kabul ettik. Ve Death Stranding için olduğu ortaya çıktı.” demişti.

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

Death Stranding oyununun şarkıları arasında tam 18 Low Roar parçası yer aldı. 

Editör: Burak Karahan