Geçtiğimiz mayıs ayında Telegram'ın yeni Premium aboneliği hakkında söylentiler bulunmaktaydı. Şimdi ise bu yeni abonelik hakkında yeni sızıntılar bu yeni abonelik hakkında yeni sızıntılar paylaşıldı. İşte Telegram'ın Premium abonelik hizmeti fiyata ve özellikleri...">paylaşıldı. İşte Telegram'ın Premium abonelik hizmeti fiyata ve özellikleri... Geçtiğimiz mayıs ayında Telegram Beta, iOS uygulamasının 8.7.2 sürümünde bir Telegram Premium abonelik hizmeti özelliği keşfetmişti. İlk sızıntılar arasında Telegram Premium'a abone olan kullanıcıların sadece ekstra çıkartmalar ve özel ifadelere kavuşacağı belirtilmişti.

Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz! Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz!

İşte Telegram Premium abonelik özelliği

Premium aboneliğinin sızdırılan bilgileri arasında dosya boyutundan premium çıkartmalara kadar bir çok yeni özellik bulunuyor. Ayrıca bu yeni özellikler arasında en çok göze çarpanı ise hesap limitini genişletme imkanı . Bahsi geçen sızıntılara göre, artık Premium hesaplar 1000 adede kadar kanal, 20 sohbet, 10 mesaj sabitleme hakkına sahip olacaklar. Ayrıca daha fazla GIF, çıkartma ve bağlantı sabitleme fırsatı sunulacak. Telegram, 2 GB’a kadar olan dosya yüklemeye sınırını Premium ile bu sınır 4 GB’a kadar yükseltecek. Bununla birlikte medya ve belgeler için indirme ve yükleme hızları da sınırsız olacak. Yeni Abonelik ile sunulacak diğer özellikler arasında hareketli profil resimleri, profil rozeti, animasyonlu tepkiler yer alacak. Bunun yanında bu yeni özelliklere ek olarak tek uygulama üzerinden 4 hesapla giriş yapmak artık Premium ile mümkün olacak.

Yeni aboneliğin ücreti

Yapılan son sızıntılara göre Telegram Premium abonelik fiyatı aylık 4,99 dolar (80 TL) olacak. Her ne kadar bu fiyat ABD’li kullanıcılar için sızdırılmış olsa da, uygulamanın diğer ülkelere yerel fiyatlandırma yapacağını düşünülüyor. Yani Türkiye’ye çok daha uygun bir fiyatla gelmesi beklenebilir. Yine de şimdiye kadar Telegram'dan resmi bir açıklama gelmediğini ve paralı abonelik katmanının henüz kaydolmaya açık olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

Reklam olmayacak

Geçtiğimiz haftalarda geliştirici Alessandro Paluzzi’nin Twitter'da paylaştığı yeni sızıntı bilgilere göre, artık uygulamada reklam bulunmayacak. Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Megabayt Haber