İnanılmaz görüntüler Teksas'ta bir kapı kamerası tarafından yakalandı ve yaşanan korkunç olaya NASA el atmak zorunda kaldı.

Görüntülerde ilk olarak Teksas'taki bir bahçeyi gösteriyor ve bir sonik patlama sonucunda kuşların ve korku içinde kaçışı göze çarpıyor. Sonik patlamalara eğer aşina değilseniz, bu durum bir nesnenin havada ses hızından daha hızlı hareket ettiğinde ortaya çıkar. Ayrıca, nesnenin yarım tonluk bir meteor olduğu NASA tarafından doğrulandı.

Yerel basına göre, meteor, Dünya atmosferine girerken Teksas, McAllen yakınlarında düşmeye başladı.

NASA yaptığı açıklamada, halka güvenlikleri için risk teşkil etmediğine dair güvence verdi: "Meteorlar, Dünya atmosferine yüksek hızlarda çarpma eğiliminde olsalar da, atmosferde hareket ederken yavaşlarlar ve yere çarpmadan önce küçük parçalara ayrılırlar. Genel olarak halk için bir risk oluşturmaz."

Uzay ajansı, kamuoyuna güvence vermenin yanı sıra, olayla ilgili bir raporunda meteor parçalarının muhtemelen nereye inmiş olabileceğine dair görüntüler paylaştı.

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Editör: Enes Sapmaz