iOS veya Android uygulamalarından erişilebilen"Radyo Oluşturma" adlı yeni özellik, dün kullanıma sunuldu. YouTube Music ana sayfasının "Müzik ayarlayıcınız" bölümününden erişelebilen 'Radyo' özelliği, kullanıcıların dinlemek istediği sanatçılar üzerinden algoritma yardımıyla çalma listesi oluşturacak.

Özel radyo istasyonunuzu oluştururken, en fazla 30 sanatçı seçebilir ve yalnızca onlardan müzik dinlemek isteyip istemediğinizi veya benzer müzisyenlerin şarkılarını almasını isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca, sanatçıların yeni olan şarkıları veya eskilerinin bir karışımını çalmasınızı sağlayan bir ayarlara izin veren ekstra filtreler ekleyebilirsiniz.

Twitch 'çıplaklık' politikasını yeniden güncelledi! Bu kısımlarını gösterenler ban yiyecek... Twitch 'çıplaklık' politikasını yeniden güncelledi! Bu kısımlarını gösterenler ban yiyecek...

youtube-6

Bahsi geçen özelliği geçtiğimiz yıl test etmeye başlayan YouTube, kontrol edebileceğiniz istasyonlara sahip olmak, belirli bir şeyi dinlemek istediğiniz ancak manuel olarak bir oynatma listesi oluşturmak istemediğiniz zamanlar için harika bir yol sunmuş gibi görünüyor.

Google sözcüsü Paul Pennington'ın açıklamalarına göre, ister ücretli abone olun ister ücretsiz kullanıcı olun, YouTube Music'i edinebileceğiniz her yerde kullanılabilecek olan bu özelliğe erişebileceksiniz.

Editör: Enes Sapmaz