İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, "Girişimcilikte ortaya koyduğumuz perspektifi, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ile zirveye taşıyoruz" dedi.Şirketin açıklamasına göre, dünyanın önde gelen kompozit malzemeler ve uygulamalarına odaklanan küresel ticaret fuarı JEC World 2024, 5-7 Mart tarihlerinde Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşti.

Fuar, sektör profesyonellerine küresel ölçekte inovasyon, iş bağlantıları ve ağ oluşturma fırsatları sunarak büyük ilgi gördü. İstanbul Ticaret Odası tarafından 2013 yılından beri düzenlenen JEC World 2024 Kompozit Fuarı'na, Teknopark İstanbul'un öncü firmaları Alloy Additive, Adente, Plustechno ve Promakim, inovasyonlarıyla katıldı.

Firmalar, İstanbul Ticaret Odası platformunda kendilerine ayrılan alanlarda, geliştirdikleri ürünler hakkında bilgi vererek sektör profesyonelleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. İTO Başkanı ve Teknopark İstanbul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şekib Avdagiç, etkinlikte yaptığı konuşmada, İTO'nun, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile birlikte kurucularından olduğu Teknopark İstanbul ile Türkiye'nin savunma sanayindeki gücüne katkı sağladığını belirtti.

Avdagiç, 2024 yılı itibarıyla 552 firma, 3 bin 494 milli proje ve 9 bin 997 AR-GE mühendisine ev sahipliği yapan Teknopark İstanbul'un küresel bir derin teknoloji merkezi haline geldiğini vurguladı.

İTO Başkanı, "İTO olarak girişimcilikte ortaya koyduğumuz perspektifi, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ile zirveye taşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan Alloy Additive, havacılık, savunma, uzay, petrokimya, otomotiv ve kompozit kalıpçılık gibi birçok endüstri için titanyum ve nikel gibi egzotik alaşımlarla 3D büyük boyutlu metal parçalar üretiyor.

Adente, HP-RTM, filaman sarma ve pultrüzyon gibi zorlu kompozit süreçlerindeki deneyimini kullanarak yeni mühendislik teknolojileri geliştiriyor ve müşterilere özelleştirilmiş ürün ve makina çözümleri sunuyor.

Plustechno, yapı kimyasalları ve malzemeleri alanında kendi know-how'ını üreterek, çimento, beton ve seramik sektörlerine patentli ürünleriyle hizmet veriyor.

Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı

Promakim, dijital üretim ve baskı sistemleri çözümleriyle birlikte Endüstriyel 3B Üretim Sistemlerine yönelik yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

Editör: Enes Sapmaz