YouTube kanalı "The Q" geçen ayın sonunda "Just a Normal Bike Math: 0,5 x 2 = 1 Wheel" isimli bir video yayınladı ve videoda ilginç bir bisiklet tasarımı gösterildi. Video bir kişinin standart bir bisikleti sürmesi ve kaza yaparak tekerleğin parçalanması şeklinde başlıyor. Ve daha sonra ortaya çıkacak ilginç tasarımlı bisikletin yapım süreci başlıyor.

87211_02_youtuber-reinvents-the-wheel-with-this-wild-fully-working-bike-design_full

YouTuber, tekerleklerin bir yarısını tipik arka tekerleğin olacağı yere ve diğer yarısını da özel yapım uzun çerçevenin arkasına yerleştirerek arka tekerleği yarıya indirmeye karar vermiş. Videoda, yeni tasarımın düz bir çizgide ve seyit hızında başarılı bir şekilde binilebildiği görülüyor. Tabii ki bu tasarım diğer bisiklet tasarımlarının yerini almayacak ancak izlemesi oldukça keyifli bir video.

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Bu videonun arkasındaki fikir, geleneksel bisikletlerin yerini almak değil, yaratıcı mühendisliğin neler başarabileceğini göstermek. 4 Temmuz itibariyle 61 milyondan fazla görüntülenen video olduça beğenildi. 

Editör: Burak Karahan