Snapchat uygulamasına en son eklenecek özellik çift kamera işevi olarak karşımıza çıkıyor. bu yılın başlarında İş Ortağı Zirvesi sırasında ön izlemesini yaptığı "Çift Kamera" kayıt özelliğini kullanıma sunuyor.

Güncelleme, kullanıcıların telefonlarının ön ve arka kameralarını aynı anda kullanarak fotoğraf ve video çekmelerini sağlıyor. Şu anda iPhone XS ve daha yeni sürümler için iOS uygulamasında bu özellik mevcut (Snap, Çift Kamera'nın birkaç ay daha Android'de kullanılamayacağını belirtti)

Snpachat, nisan ayında yaptığı açıklamda, içerik üreticileri için 'yönetmen modu' adını verdiği bir dizi özellikler sunan bir paket sunacağını açıklamıştı. Bahsi geçen yönetmen modu henüz gelmemiş olsa da (Yapıln açıklamada önümüzdeki aylarda bu modun getirileceği belirtildi) şirket Snapchat'in uygulama kamerasına dual kamerayı bir özellik olarak erkenden eklemeyi tercih etti.

Cihazın iki kamerasıyla aynı anda görüntü yakalamak yeni bir konseopt değil. Ancak bu konsept selfie uygulaması BeReal'in yükselişiyle son aylarda daha popüler hale geld. 

WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

Snapchat'in Çift Kamerası etkinleştirildiğinde, kullanıcılar her iki kamerayı da aynı anda kullanarak video kaydedebilir ve iki klibin düzenini değiştirebilir. Her kamerayı ekranın bir yarısına yerleştiren bölünmüş ekran versiyonu var; resim içinde resim stili; ve TikTok'un yeşil ekranıyla elde edebileceğiniz etkiye benzer bir kesme modu da kullanıcılara sunuluyor.

Çift Kamera modu, Snapchat'in imzası olan artırılmış gerçeklik lenslerini de destekler, ancak şimdilik efektler ancak kayıttan sonra uygulanabiliyor.

Snap, çift kameralı kaydı deneyen tek şirket değil. Instagram da ayrıca bir çift kamera özelliğini test ediyor. Yakında bu özelliği Instagram Reels'te görmeye hazırlanabiliriz.

Editör: Burak Karahan