Kim Eun-hee tarafından yazılan ve Kim Seong-hun tarafından yönetmenliği yapılan 2019 yapımı Güney Kore korku ve doğaüstü dizisi Kingdom, birçok eleştirmen tarafından oldukça beğenilmişti. Netflix'te yayınlanan seri, The Kingdom of the Gods isimli çizgi romandan uyarlanmıştı. Şimdi ise Kingdom'un bir oyun uyarlaması geliyor.

Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor! Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor!

Blade II: The Return of Evil ve ANVIL gibi oyunların geliştiricisi Güney Koreli Action Square, Kingdom: The Blood isimli oyunun yapımına başladı. Oyun, dizide de olduğu gibi zombi salgını konusunu işleyecek ve mobil, PC platformlarında erişilebilecek. Oyundan yayınlanan fragman her ne kadar iyi gözükmese de (En azından benimn için), mobil platformlar için uygun bir oyun gibi duruyor.

scP2Rm6cNxue3QPhWmXy9

Oyunda karakterimizi özelleştirebileceğiz ve 16. yüzyıl Kore’sini temsil eden renkler ve dokular öne çıkacak. Oyun, PvP (oyuncu oyuncuya karşı) ve PvE (oyuncu yapay zekaya karşı) olarak oynanabilecek.

Kingdom: The Blood'ın konusuna gelirsek,  babasının ortadan kaybolmasını araştırırken zombi istilasına yakalanan Veliaht Prens Lee Chang’ın hikayesi işlenecek. Ayrıca 5 dakikalık savaş modu olan Conquest de oyunun modları arasında olacak.

2022-07-12 14_20_58-Window

Stüdyo, oyunun yapımında  gerçek profesyonel kılıç dansçılarını kullanıp, Kore savaş stilini daha iyi yansıtmaya çalıştığını söylüyor.

Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmazken, iOS, Android ve PC için çıkış yapacak.

Editör: Burak Karahan