Geçtiğimiz saatlerde Sahibinden.com’un hacklendiği, yaklaşık 60 milyon kullanıcıya ait verilerin ele geçirildiği iddia edildi. Bilgisayar korsanları arasında oldukça poüler bir forumda yapılan paylaşımda, Sahibinden.com tarafından ele geçirildiği söylenen verilere ait örneklere de yer verildi paylaşıldı. Paylaşımı yapan kullanıcı, eğer gönderisine 100 teşekkür mesajı gelirse tüm verileri yayınlayacağını söyledi.

sahibinden -2

Paylaşılan gönderide 'Maxim adlı kullanıcı şunları yazdı;

"Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitesinin yaklaşık 60 milyon kullanıcısına ait isim, soyisim, telefon numarası ve e-posta adresi gibi önemli verilerini paylaşıyorum. Yıllık 250 milyon dolar gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan kurumsal üyelere ait bilgiler aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

OpenAI'dan önemli yapay zeka önlemi! OpenAI'dan önemli yapay zeka önlemi!

Bu paylaşım altında 100 teşekkür mesajı alırsam tüm üyelerin verilerini paylaşacağım. 250 teşekkür mesajı alırsam sitenin kullanıcı verilerini sqlite formatında paylaşacağım. Şifreler SHA1 algoritmasıyla şifrelenmiş, dolayısıyla şifreleri kırmak için maden çiftliğine (birçok ekran kartının bulunduğu sistem) ihtiyacınız olabilir.

Bu verileri neden ücretsiz paylaşıyorum? Geçen yıl Antalya'da baktığım evin fiyatı bu site yüzünden dolar bazında ikiye katlandı! Artı, güvenlik açıklarını ücretsiz olarak ifşa edebileceğimi söyledim ama e-postamı okudular ve umursamadılar. Güvenlik açısından bu kadar rezil bir site görmedim.”

Editör: Enes Sapmaz