Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 12'nin detayları ufaktan şekillenmeye başladı. Şirkete yakın bazı kaynaklar Windows 12'nin gereksinimleri hakkında yeni bir iddia ortaya attı. Bu iddialara göre Microsoft, yeni çıkacak işletim sisteminde işlemci gereksinimini arttırmasa da 8 GB'lık bir RAM kapasitesi gerekecek.

Apple'ın dev yapay zeka güncellemesi yolda! Siri tamamen değişiyor... Apple'ın dev yapay zeka güncellemesi yolda! Siri tamamen değişiyor...

Microsoft’un son güncel işletim sistemi Windows 11'in sistem gereksinimleri tercihi dolayısıyla oldukça eleştirilmişti. Birçok kullanıcı bugün hala bu nedenden dolayı Windows 10 sürümünü kullanmayı tercih ediyor. Doğal olarak kullanıcılar son iddialardan dolayı biraz da olsa sevinmiş durumda.

windows

Windows 12’de işlemci gereksinimleri aynı kalacak, ancak RAM gereksinimi yükselecek diyebiliriz. Microsoft’un Windows 12 üzerinde çalıştığı geçtiğimiz sene Şubat ayından beri öne sürülürken, şimdi de Alman blog sitesi Next Walley bu işletim sistemi hakkında yeni bir iddia öne sürdü. Bu iddiaya göre Microsoft, Windows 11 ile geçiş yapılan TPM 2.0’da kalmaya devam edecek.

Alman blog sitesinin iddiasına göre Windows 12’de Windows 11’in işlemci gereksinimi korunmaya devam edecek. Yani 8. nesil ya da daha yeni Intel işletim sistemine sahip olanlar için Windows 12 yeni donanım ihtiyacı doğurmuyor olacak.

Ancak bellek kapasitesi artmak durumunda kalacak. Bunu Microsoft’un ‘BULUT PC’ çalışmalarına borçlu olduğumuzu belirten blog sitesi, yeni minimum ram kapasitesinin 8 GB olacağını belirtiyor.

Editör: Enes Sapmaz