Sony, PlayStation Stars programının bu yılın sonunda başlayacağını ancak bir tarih çizelgesi ile ilgili detayların henüz tamamlanmadığını belirtti.

Oyuncular, belirli bir oyunda zaman geçirirken veya oyun için başarılara ulaşmak gibi görevleri tamamlayarak ödüller kazanmak için PlayStation Stars adlı seribisi kullanabilecekler. PlayStation Stars, 27 yıllık PlayStation markasının ilk ödül sistemi olacak.

Sony Ağ reklamcılığı, sadakat ve lisanslı ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Grace Chen, The Washington Post ile yaptığı röportajda ""Bu tür bir programı başlatmak için gerçekten en iyi zaman olduğunu düşünüyoruz, en sağlıklı oyuncu tabanına sahip olmamız açısından, PlayStation 5 olduça büyük bir başarıya imza attı ve oyuncuları ödüllendirebilecek bir şey yapmak istedik. Bu yolculuğu ve PlayStation'ın birinin hayatında sahip olabileceği rolü onurlandıran bir program oluşturmak istedik. Bunu sadece PlayStation'ın yapabileceği şekilde yapmak istedik." dedi.

2022-07-14 16_33_50-Window

Sony'den PlayStation Stars ile ilgili paylaşılan detaylar şu şekilde:

PlayStation Stars, bu yıl içinde piyasaya çıktığında ücretsiz olacak. Üye olduğunuzda, çeşitli kampanya ve etkinlikleri tamamlayarak ödüller kazanacaksınız. 

Until Dawn, yeniden yapımıyla tekrardan tüyleri ürpertecek! Until Dawn, yeniden yapımıyla tekrardan tüyleri ürpertecek!
  •  "Aylık Check-In" kampanyamız ödül almak için herhangi bir oyunu oynamanızı gerektirirken, diğer kampanyalar turnuvalar kazanmanızı, belirli kupalar kazanmanızı ve hatta yerel saat diliminizde gişe rekorları kıran bir Kupayı platin haline getiren ilk oyuncu olmanızı gerektirir.
  • Tüm PlayStation Stars üyeleri, sadakat puanları kazanma fırsatına sahip olacak. Puanlar, PSN cüzdan fonlarını ve belirli PlayStation Store ürünlerini içerebilen bir katalogda kullanılabilir. Ek bir avantaj olarak, PlayStation Stars'a kayıtlı PlayStation Plus üyeleri, PlayStation Store'daki satın alma işlemleri için otomatik olarak puan kazanır . 
  • Ayrıca, PlayStation Stars'ın bir parçası olarak, "dijital koleksiyon ürünleri" adı verilen yeni bir ödül türünü tanıtıyoruz. Koleksiyon ürünleri, ürün ve franchise portföyümüz kadar çeşitlidir. Bunlar, oyunlardan ve diğer eğlence biçimlerinden sevilen ve ikonik karakterlerin figürleri ve ayrıca Sony'nin yenilik tarihinden yararlanan değerli cihazlar dahil olmak üzere PlayStation hayranlarının keyif aldığı şeylerin dijital temsilleridir. Her zaman kazanılacak yeni bir koleksiyon, çabalamak için çok nadir bir koleksiyon veya sadece eğlence için toplanacak şaşırtıcı bir şey olacak. 

Bu yeni programın, PlayStation ile birlikte yarattığımız oyun dönemlerini anmak, keşfedilecek yeni yollar çizmek ve oyuncuları küresel kutlamalar için bir araya getirmek için sizi PlayStation ile gelecek için heyecanlandırırken, geçmişteki oyun anılarını akla getirmesini umuyoruz. Bu, PlayStation Stars için sadece bir başlangıç ​​ve program zaman içinde gelişmeye devam edecek. Şu anda bu program üzerinde bazı erken testler yapıyoruz ve servisi yılın ilerleyen zamanlarında aşamalı olarak diğer bölgeler için de erişime açacağız.

Editör: Burak Karahan